• چهارشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-8084-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

استفاده از کابل خودنگهدار به اقتصاد صنعت برق کمک می کند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی با بیان اینکه استفاده از کابل خودنگهدار در شرکت های توزیع برق به اقتصاد صنعت برق کمک خواهد کرد، افزود: تبدیل سیم به کابل در سطح استان از اهداف استراتژیک شرکت است .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، دوره آموزشی نصب و اجرای کابل خودنگهدار ویژه پیمانکاران و نیروهای برقکار شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی در اراک برگزار شد .

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی در مراسم آغازین این دوره آموزشی گفت: آموزش بویژه برای نیروهای اجرایی شرکت نقش بسزایی درارتقای مهارت و دانش کارکنان دارد .

  محمد اله داد حفاظت از پرندگان، بهبود مبلمان شهری، کاهش پیک مصرف، حذف شاخه زنی درختان، جلوگیری از آسیب های زیست محیطی با کاهش ورود آلاینده ها و صرفه جویی در مصرف سوخت، بهبود ولتاژ و افزایش کیفیت برق تحویلی را از جمله مزایای کابل های خودنگهدار برشمرد .

وی با بیان اینکه در کابل های خودنگهدار امکان اخذ انشعاب غیرمجاز به حداقل می رسد اظهار کرد: صرفه جویی انرژی و کاهش تلفات فنی و غیرفنی، کاهش خاموشی ها و افزایش ایمنی از دیگر مزایای کابل های خودنگهدار است .

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی خاطرنشان کرد: شهرستان محلات با اجرای پروژه ۱۰۵ کیلومتری تعویض سیم با کابل خودنگهدار به عنوان اولین شهر کابلی در سطح کشور با حضور معاون وزیر نیرو افتتاح شد.

اله داد با اشاره به اینکه سیم های مسی بر اثر بارندگی ها و وزش باد باعث بروز حادثه و خاموشی طولانی مدت می شوند، افزود: این مشکل در کابل های خودنگهدار مرتفع شده است .

براساس این گزارش، حبیب اسماعیلی یکی از اساتید و متخصصان صنعت برق کشور نیز در این دوره آموزشی گفت: افزایش قابلیت اطمینان شبکه در مقابل شرایط جوی و اتفاقات ناشی از برخورد اشیای خارجی، کاهش انرژی توزیع نشده به مقدار قابل ملاحظه، امکان نصب خط جدید کابل خود نگهدار در کنار خط قبلی بر روی یک تیر، امکان زیباسازی شهری با مخفی کردن کابل های خود نگهدار با عبور دادن کابل از روی دیوار یا مخفی کردن آن در کانال های مخصوص و افزایش ایمنی در هنگام کار بر روی خطوط و کاهش خسارت ها و ضایعات ناشی از برق گرفتگی از جمله مزایای کابل های خودنگهدار است .

وی خاطرنشان کرد: تکنولوژی استفاده از کابل خودنگهدار در سال ۱۹۷۰ میلادی در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا مورد استفاده قرار گرفت .

گفتنی است ،مشخصات فنی و ساختار کابل های خود نگهدار، آشنایی با تجهیزات و یراق آلات شبکه های کابل خودنگهدار، روش های اجرایی احداث این نوع شبکه و مقایسه های فنی و اقتصادی شبکه های کابل خودنگهدار با شبکه سیم مسی از جمله سرفصل های این دوره آموزشی است .

این دوره آموزشی طی چهار روز در دو فاز عملی و تئوری برگزار خواهد شد .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: