• چهارشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 965-8284-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

در انتخاب شهرداران تقوای انتخاب یک اصل است

استاندار مرکزی، گفت: در انتخاب شهرداران سیاست دولت یک اصل است، اما تقوای انتخاب و توجه به نیروهای باتجربه نیز باید یک اصل باشد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمود زمانی قمی در نشست شهرداران استان مرکزی با معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور که در استانداری مرکزی برگزار شد، با بیان اینکه مهم ترین شاخصه مدیران شهرداری دوره چهارم پاکدستی و تلاش بود، گفت: کسب تجربه موضوع مهمی است و در انتخاب شهرداران موضوع تجربه نیز باید مورد توجه قرار داده شود.

وی بیان کرد: باید بانک اطلاعاتی از شهرداران و مدیران شهرداری که ممکن است به هر دلیل از این سمت کنار روند تهیه شود که به عنوان نیروی باتجربه در سمت های دیگر به کار گرفته شوند.

استاندار مرکزی ادامه داد: شهرداران و مدیران شهرداری ها را می توان به عنوان نیروی باتجربه در بخش های مختلف بدنه دولت به کار گرفت.

زمانی قمی عنوان کرد: لیستی از مشکلات و مسائل ضعیف ترین شهرداری های استان مرکزی از نظر درآمد تهیه شده که در اختیار معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور قرار داده می شود و انتظار همکاری و مساعدت برای رفع مشکلات این شهرداری ها را داریم.

به گزارش ایسنا، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز گفت: استان مرکزی 33 شهر که شامل 76 درصد جمعیت استان می شود، دارد. در مجموع شهرداری های استان چهار هزار نفر نیروی انسانی مشغول به کار هستند.

عزیز فیلی بیان کرد: هزار میلیارد تومان بودجه تصویب شده شهرداری های استان مرکزی در سال جاری است و سرانه متوسط در استان 9 میلیون ریال است.

وی با بیان اینکه در بخش درآمدهای شهرداری مشکلاتی وجود دارد، عنوان کرد: امسال با توجه به اینکه طبق مصوبه کشوری، مالیات بر ارزش افزوده به صورت استانی در نظر گرفته شد که تعدادی از شهرداری های استان با کاهش درآمد مواجه شدند و این موضوع باعث پرداخت نشدن حقوق کارکنان شهرداری در برخی از شهرها شد.

فیلی تاکید کرد: در نظر گرفتن سهم مالیات بر ارزش افزوده به صورت استانی که در برنامه ششم توسعه در نظر گرفته شده باید طی پنج سال و به تدریج انجام شود. اجرای یکباره این موضوع برای شهرداری ها مشکل ایجاد می کند و نیاز است برای اعمال تصمیم مناسب در این خصوص موضوع به مجلس ارجاع داده شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: