• پنجشنبه ۱۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-8284-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

مقدسی: تامین هزینه شهرداری ها نیازمند راهکارهای جدید/مالیات بر ارزش افزوده کفایت نمی کند

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، گفت: نمی توان تنها به منبع مالیات بر ارزش افزوده برای تامین هزینه های شهرداری اکتفا کرد و باید از راهکارهای جدید که دیگر کشورها از آن استفاده کرده اند، بهره گرفت.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، مهدی مقدسی در نشست شهرداران استان مرکزی با معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور که در استانداری مرکزی برگزار شد، با بیان اینکه امیدواریم جلسه بعد نیز در استان با حضور خندان دل و رمانی فضلی به عنوان وزیر کشور در دولت دوازدهم برگزار شود، گفت: نگاه جدید در بخش مدیریت شهری ضروری است و این موضوع در مجلس شورای اسلامی باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه یکی از مسائل جدی در بخش مدیریت شهری ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری هاست، عنوان کرد: لایحه ای که به دولت ارجاع داده شده این موضوع را مورد توجه قرار داده و دولت دوازدهم قول رسیدگی به این لایحه و ارجاع به مجلس شورای اسلامی را داده است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: یکی از دغدغه های جدی در بخش شهری همین لایحه است که می تواند مقدمه تحول در این بخش باشد و بر اساس این لایحه اختیار بیشتری برای شهرداری ها محقق می شود.

مقدسی بیان کرد: یکی از مباحث مورد توجه در کشور بحث کوچک سازی دولت است، در نظر گرفتن اختیار و مسئولیت بیشتر همراه با در نظر گرفتن منابع پایدار درآمدی برای شهرداری ها می تواند به این کوچک سازی کمک کند و در واقع یکی از مهمترین راه های کوچک سازی دولت این اقدام است.

وی مدیریت درآمد و هزینه را از جمله مهمترین مسائل شهرداری ها عنوان کرد و افزود: برخی از شهرداری های استان درآمدهای مناسبی داشته اند اما، متاسفانه از مدیریت صحیح این درامد برخوردار نبوده اند و به این دلیل درآمد کسب شده در حد انتظار مفید واقع نشده است، که این بخش باید تقویت شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: موضوع دیگر در بخش درآمد و هزینه های شهرداری ها مربوط به منابع درآمدی است. قطعا نمی توان تنها به منبع مالیات بر ارزش افزوده برای تامین هزینه های شهرداری اکتفا کرد و باید از راهکارهای جدید که دیگر کشورها از آن استفاده کرده اند، بهره گرفت.

مقدسی در خصوص انتخاب شهرداران با توجه به نزدیک شدن شروع فعالیت شورای شهر دوره پنجم، افزود: تجربه چندین ساله شهرداران و مدیران باید مورد توجه قرار گرفته شود و از این تجارب در سمت های مناسب استفاده شود. استفاده از تجارب گذشته قطعا مناسب تر از شروع از نقطه صفر است.

وی تاکید کرد: در انتخاب شهرداران باید دقت شود، فرصت خطا و اشتباه نیست و مدیریت شهری باید بر اساس تجربه و تخصص انجام شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: از اقدامات فرهنگی نباید سوء استفاده شود و این اقدامات را نباید برای بهره برداری های سیاسی انجام داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: