• پنجشنبه ۱۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-1985-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

امام جمعه ساوه:

رأفت امام رضا(ع) نسبت به سایر اهل بیت(ع) ظهور و بروز بیشتری دارد

امام جمعه ساوه گفت: رأفت امام رضا(ع) نسبت به سایر اهل بیت(ع) ظهور و بروز بیشتری دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، حجت‌الاسلام سیدابراهیم حسینی در مراسم جشن ویژه انجمن‌های فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه با تبریک دهه کرامت و میلاد حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) گفت: اگر چه اهل بیت(ع) از باب تجلی رأفت حضرت حق رئوف هستند ولی این رأفت و مهرورزی در وجود امام هشتم(ع) بروز و ظهور بیشتری دارد.

وی بیان کرد: امام رضا(ع) در زمان حیات مبارک خویش کانون مهر و عاطفه نسبت به مردم و مظهر عشق و محبت نسبت به آنها بودند و این مهربانی در تک تک زوایای زندگی و برخورد ایشان با آحاد مردم جامعه آن روز به روشنی مشهود است.

امام جمعه ساوه در ادامه به تشریح فضیلت زیارت اهل بیت (ع) اشاره کرد و گفت: زیارت یک نماد است و حقیقت آن اقتدا کردن به ائمه(ع) است و امامان ما گره گشایی از کار مردم را بهترین عبادات می‌دانستند.

وی در ادامه گفت: آسیب‌های اجتماعی به عنوان اموری که نظم عمومی جامعه را به هم می‌زنند و هنجارهای آن را مورد تعرض قرار می‌دهند بسیار حائز اهمیت است.

حجت الاسلام حسینی بیان کرد: برای کاهش آسیب‌های اجتماعی نیاز به تفکری جامع و فعالیت در سطوح مختلف پیشگیری، مراقبت و حمایت است.

وی گفت: برای کاهش آسیب‌های اجتماعی جامعه نیاز به تفریحات سالم و شادی که در این مقوله هم باید به اجرا و محتوی توجه ویژه‌ای شود.

وی در ادامه از هنرمندان برای ترویج هنر تمیز و تفریحات سالم استمداد کرد و خواستار همکاری بیشتر هنرمندان در گسترش تفریحات و شادی‌های بدون گناه و حرکت به سوی جامعه اخلاق‌مداری شدند.

به گزارش ایسنا، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه نیز گفت: از میان دوازده گوهر امامت شیعه، امام هشتم امام رضا(ع) به خواست خداوند راهی ایران شد و ورود ایشان به سرزمین خراسان آنجا را به بهشتی تبدیل و مامنی برای قلب‌های عاشقان حرمش شد.

حسین محمودی‌فر گفت: قائم آل محمد(ص) لقب ویژه امام رضا(ع) است لقبی که ناشی از نهضت عظیم علمی حضرت امام رضا(ع) در عصر خویش و تأثیر بی‌بدیل سفرهای علمی و مناظرات آن حضرت با علمای به نام و تلاش بی‌وقفه ایشان برای رشد علوم و معارف اهل بیت(ع) است و بی‌شک نهضت علمی امام رضا (ع) سدی محکم در برابر انحرافات تهدید کننده جامعه اسلامی ایجاد کرد.

وی افزود: شناساندن زندگی امامان شیعه به نسل امروز وظیفه دینی و انسانی همه کسانی است که در ترویج و آموزش‌های فرهنگی مشارکت داشته و یا مسئولیتی به عهده دارند و در جامعه امروز ما که حریم معنوی و انسانی در یورش فرهنگ مخرب غیراسلامی و مادی قرارگرفته بر بومی سازی دانش به ویژه علوم انسانی توجه کرد.

جشن مولودی خوانی، اجرای نمایش طنز، شعرخوانی، موسیقی محلی و تقدیر از فعالین انجمن‌های فرهنگی هنری از دیگر برنامه‌ها بود.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: