• یکشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-2285-5
  • خبرنگار : 10152
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

پوستر و وب‌سایت جشنواره "سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری" رونمایی شد

پوستر، وب سایت و تیزر تبلیغاتی جشنواره ملی "سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری" رونمایی شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمد حسینی در نشست خبری دومین جشنواره "سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری" گفت: این جشنواره از  16 تا 18 شهریورماه برگزار می‌شود که اقدام مطلوبی برای توسعه گردشگری و احیا غذاهای سنتی است. این جشنواره در منطقه پنج بین استان‌های تهران، البرز، قم، اصفهان و مرکزی سازماندهی شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی استان با بیان اینکه برای توسعه گردشگری عناصر مختلفی دخیل هستند که ما باید به همه آن موارد توجه کنیم، افزود: یکی از عناصری که می‌توانیم به آن توجه کنیم موضوع غذا و نوشیدنی است، متاسفانه بسیاری از غذاهای سنتی به فراموشی سپرده شده است و قشر جوان نیز رغبتی به مصرف اینگونه غذاها ندارند.

وی در ادامه بیان کرد: فست‌فود در بین غذاهای ایرانی جایگاهی ندارد، اما عمده جوانان از اینگونه غذاها استفاده می‌کنند که این مهم نقص بزرگی در سلامت غذایی جامعه محسوب می‌شود و در نتیجه شاهد ناراحتی‌های گوارشی در سطح جامعه هستم.

حسینی اظهار کرد: در سال گذشته این جشنواره در اصفهان برگزار شد و نواقصی هم در این میان وجود داشت، امیدواریم که در این جشنواره نواقص قبلی برطرف شود و نقاط قوت را نیز تقویت کنیم تا شاهد برگزاری هرچه بهتر این جشنواره باشیم.

وی با اشاره به مطلوب بودن جشنواره‌های غذایی که در سنوات قبل برگزار شده است، اظهار کرد: نباید براحتی از موضوع غذاهای سنتی عبور کرده و آنرا نادیده بگیریم، غذاهای سنتی بسیار ارزشمند هستند و می‌توان مصرف این نوع غذاها را در جشنواره غذای ایرانی احیا ‌کرد.

حسینی با بیان اینکه در سفره‌خانه‌های سنتی همه چیز فراموش شده و اینگونه مراکز تنها یک اسم را یدک می‌کشند، تصریح کرد: سفره‌خانه سنتی باید تمام المان‌های سنتی را داشته باشد و غذاها و نوع پذیرایی آن نیز هماهنگ با همان منطقه‌ باشد، در حال حاضر انواع غذاهایی که در سراسر کشور طبخ می‌شود در این سفره‌خانه‌ها وجود دارند و نشانی از غذاهای سنتی در این سفره‌خانه‌ها دیده نمی‌شود.

وی با اشاره با اینکه در گذشته روستائیان نیازی به شهر نداشتند و تمام مایحتاج خود را بدون نیاز به شهر تهیه می‌کردند، عنوان کرد: در حال حاضر این قضیه برعکس شده است و روستاها از وضعیت قبلی خارج شده و کاملا وابسته به شهرها هستند، به هرحال اقداماتی باید صورت بگیرد که روستاها در این زمینه دوباره احیا شوند.

حسینی تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی امکانات رفاهی برای روستاها مهیا شد، اما به وضعیت اشتغال آنان توجه نشد، در صورتی که این مهم اصلی‌ترین موضوع محسوب می‌شود و موجبات ماندگاری روستاها را مهیا می‌سازد.

وی با اشاره به اینکه عناصر و امکاناتی که زندگی روستایی را شکل می‌دهد منسوخ شده و از بین رفته است، عنوان کرد: توریست‌های خارجی علاقه‌ای به وسایل مدرن ندارند و می‌خواهند برای مدتی از المان‌های شهری دور باشند، براین اساس چنانچه خانه‌های بوم‌گردی و مشاغل روستایی به همان شکل قبلی احیا شوند می‌توانیم به رونق گردشگری کمک شایانی داشته باشیم.

حسینی خاطرنشان کرد: در واقع احیای روستاها به منظور گردشکری و آماده‌سازی زیرساخت‌های موجود هدف بزرگی است و اقدام و اراده خوبی در رابطه با تحقق این مهم وجود دارد.

وی با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی در روستاها در حال برنامه‌ریزی است، افزود: توازن جمعیت روستایی برهم خورده و در حال حاضر تنها 23 درصد از جمعیت در روستاها بسر می‌برند، در حالی که قبل از انقلاب حدود 80 درصد از مردم در روستاها بسر می‌بردند، باید در راستای ایجاد توازن در این بخش اقدامات اساسی انجام شود، هر چند برای تحقق این مهم دیر شده اما باید این موضوع را عنوان کرد و به آن پرداخت.

حسینی در ادامه به برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در سطح ملی و منطقه‌ای از 23 تا 27 مردادماه در اراک اشاره کرد و افزود: تمامی استان‌ها از سراسر کشور در این نمایشگاه حضور پیدا می‌کنند.

وی بیان کرد: برگزاری این نمایشگاه اقدام شایسته‌ای به جهت آشنایی مردم با تولیدات صنایع دستی استان‌های دیگر، همچنین حضور صنعتگران استان برای رقابت و عرضه تولیدات است.

حسینی در خصوص موضوع حمایت از صنعتگران، افزود: غرفه‌های نمایشگاه، اقامت، پذیرایی و حمل ونقل برای تمام صنعتگرانی که در این نمایشگاه حضور پیدا می‌کنند، رایگان خواهد بود و این اقدام در جهت حمایت از این قشر ضعیف اما اثربخش است.

وی اظهار کرد: در کشور برای موضوع اشتغال ده‌ها میلیارد تومان هزینه می‌شود، اما در حوزه صنایع دستی با 10 میلیون تومان می‌توان شغل دائمی ایجاد کرد، همچنین این صنعت بسیار ارزشمند بوده و هویت تاریخی یک ملت را شکل می‌دهد و آنرا احیا می‌کند.

حسینی خاطرنشان کرد: ثبت‌نام حضور در جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری" از امروز آغاز شده است.

به گزارش ایسنا، معاون گردشگری میراث فرهنگی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: امسال دومین جشنواره سفره ایرانی در سطح منطقه پنج کشور در تاریخ 16 تا 18 شهریورماه در هتل امیرکبیر اراک برگزار می‌شود.

حسن حسینی بیان کرد: در جلسه امروز فراخوان، نمایش پوستر، وب سایت و تیزر تبلیغاتی که برای جشنواه سفره ایرانی تهیه شده رونمایی می‌شود. ثبت نام در این جشنواره از امروز آغاز می‌شود و تا 10 شهریورماه نیز ادامه دارد.

وی بیان کرد: 100 غرفه در این جشنواره برپا خواهد شد و هدف از برگزاری آن برند کردن غذاهای استان است. اجرای موسیقی محلی و جنگ شادی از برنامه‌‌های جنبی این جشنواره است، همچنین برپایی سیاه چادر استان مرکزی و دیگر استان‌ها و معرفی سوغات استان نیز از جمله برنامه‌‌های پیش بینی شده در این جشنواره است.

حسینی تصریح کرد: در نظر داریم امسال در قالب برگزاری یک مسابقه برای استان مرکزی یک برند شاخص در خصوص غذا معرفی شود که پس از آن در هتل امیرکبیر و مراکز پذیرایی از آن برند در منو غذایی استفاده شود، همچنین روز مسابقه به آشپزهای نمونه نیز جوایزی اهدا خواهد شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: