• یکشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-10284-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

خط ٤ كارگاه احياء شركت آلومينيوم ايران راه اندازی شد

طی مراسمی خط چهار کارگاه احیاء شرکت آلومینیوم ایران به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمود زمانی قمی با تاکید بر ضرورت رعایت قانون و مقررات و توجه به تحقق اقتصادمقاومتی، اشتغال و محیط زیست سالم، گفت: امیدواریم به رودی شاهد بهسازی خط پنج شرکت ایرالکو نیز باشیم.

وی افزود: برای بهسازی خط 4 تلاش بسیاری شد، خط سه و چهار در دولت تدبیر و امید بهینه‌سازی شد. این واحد صنعتی از آلایندگی که قبلا داشت خارج شده است و وضعیت سابق وجود ندارد.

وی با بیان اینکه امیدواریم به زودی شاهد بهسازی خط پنج این واحد صنعتی نیز باشیم، عنوان کرد: همه ملاحظات باید با هم دیده شود. تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، رفع مشکلات، محیط زیست سالم و موضوع اشتغال باید با هم دیده شود.

استاندار استان مرکزی ادامه داد: رعایت قوانین و مقررات نکته بسیار مهمی است و من به عنوان نماینده دولت به این موارد توجه دارم و همه این موارد را با هم پیش می‌برم.

به گزارش ایسنا، مدیرعامل ایرالکو نیز گفت: زمانی که ایرالکو را تحویل گرفتیم، وضعیت آن بحرانی بود. این واحد صنعتی هزار و 300 میلیارد دلار بدهی و 280 میلیارد دلار زیان‌دهی داشت، حساب‌ها و انبارها خالی بود و می‌بایست در پایان ماه 30 میلیارد تومان حقوق پرداخت می‌شد و در این زمان شرکت ذیل ماده 141 قرار گرفته بود.

بهمن اخوان با اشاره به شعار سال، ادامه داد: ما شعار را تبدیل به شعور و شعور را تبدیل به کار و سازندگی کردیم و نتیجه اقدامات چند ماه گذشته افتتاح کارگاه تولید 50 هزار تنی بیلت در اردیبهشت ماه و راه‌اندازی خط چهار است.

وی بیان کرد: تامین اعتبار برای بهسازی و راه‌اندازی خط چهار از محل بستانکاری هایی تامین شد که ضمانتی بابت بازپرداخت آنها داده نشده بود ولی با پیگیری قاطعانه طلب وصول و هزینه خط چهار شد.

مدیرعامل ایرالکو عنوان کرد: مدیران استان مرکزی، مدیر کل دادگستری، دادستان و فرماندهی نیروی انتظامی و نماینده ولی‌فقیه کمک کردند که مشکلات برطرف شود.

اخوان بیان کرد: ایرالکو امروز از ذیل ماده 141 خارج شده است، نماد بورس ایرالکو این هفته باز می‌شود و نزدیک به پنج هزار کارگر دراین واحد فعالیت دارند. با اینکه نزدیک به دو هزار و 700 کارگر اضافه بودند، هیچ کارگری از این واحد اخراج نشده و با توجه به توسعه ایرالکو، کارگران در این واحد صنعتی فعالیت خود را ادامه می‌دهند.

وی ادامه داد: ایرالکو از یک بنگاه ورشکسته سیاسی به یک بنگاه اقتصادی و تولیدی تبدیل شده است.

مدیر عامل ایرالکو عنوان کرد: صرفه‌جویی به دنبال کنترل ورودی و خروجی و گلوگاه‌های خروجی، توقف فروش محصولات به صورت تهاتر، تلاش برای ساماندهی و بهبود وضعیت دارایی‌های شرکت، ساماندهی قراردادها و پیمانکاران شرکت از طریق اصلاح ساختار سازمانی مربوطه، کسب سودی بالغ بر 8 میلیارد تومان در سه ماهه نخست سال جاری، خرید کالا بدون واسطه و جلوگیری از 300 میلیارد تومان تخلف از جمله اقدامات انجام شده است.

اخوان تاکید کرد: چشمه های ایرالکو که قبلا برای دیگران منفعت داشت امروز باید برای این مجموعه و کارگران این مجموعه صرف شود و آبادی این واحد صنعتی محقق شود. امروز دیگر این اجازه داده نمی‌شود که از ایرالکو سوء استفاده شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: