• یکشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-11084-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

المپیاد ورزشی دانشجومعلمان کشور آغاز شد

مهرمحمدی عنوان کرد: اهتمام دانشگاه فرهنگیان نسبت به توسعه ورزش قهرمانی

سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: دانشگاه فرهنگیان نسبت به توسعه فعالیت‌های ورزش قهرمانی اهتمام بسیاری دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، دکتر محمود مهرمحمدی در حاشیه برگزاری آئین افتتاحیه 23مین المپیاد ورزشی دانشجومعلمان سراسر کشور به میزبانی اراک در جمع خبرنگاران گفت: دانشجومعلمان المپیاد ورزشی دختران در پنج رشته و دانشجومعلمان المپیاد پسران که هفته آینده آغاز خواهد شد، در 6 رشته ورزشی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

وی افزود: دانشگاه فرهنگیان نسبت به توسعه فعالیت‌های ورزش قهرمانی اهتمام بسیاری دارد گرچه فعالیت‌های تربیت بدنی این دانشگاه محدود به ورزش قهرمانی نیست و در ورزش همگانی نیز در دانشگاه برنامه‌ریزی‌های مطلوبی تدارک دیده شده است.  

مهرمحمدی توسعه فعالیت‌های تربیت بدنی و توجه به استعدادهای این حوزه را از ابعاد مهم و شناخته شده استعدادهای دانشجو معلمان دانست و افزود: دانشجو معلمان در مدارس باید زمینه پرورش استعدادهای مختلف همچون استعدادهای ورزشی در دانش آموزان خود را فراهم کنند بنابراین در دوره تربیت معلم در دانشگاه باید برای آنها این فرصت را فراهم کرده باشیم.

وی اظهار کرد: اخیرا این دانشگاه در اولین المپیاد ورزش همگانی برگزار شده توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دو بخش دختران و پسران توانست رتبه برتر را در بین همه دانشگاه‌های کشور به دست آورد.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور ادامه داد: برگزیدگان المپیاد دانشگاه فرهنگیان قادر به شرکت در المپیاد آموزش عالی کشور خواهند بود و منتخبانی که در المپیاد دانشجویی بین همه دانشگاه‌های کشور رتبه‌های برتر به دست می‌آورند در رقابت‌های منطقه‌ای و جهانی دانشجویی شرکت می‌کنند بنابراین المپیادی که در این دانشگاه برگزار می‌شود یک مقدمه برای این است که برگزیدگان به المپیاد آموزش عالی کشور معرفی شوند.

وی تصریح کرد: استان مرکزی از ظرفیت‌های بسیاری برای میزبانی این المپیاد برخوردار است از این رو با اعلام آمادگی دانشگاه فرهنگیان این استان، رقابت‌های کشوری در استان مرکزی آغاز به کار کرد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: