• دوشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-2787-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

مهرمحمدی:

المپیاد ورزشی از مظاهر توجه به استعدادهای ورزشی در دانشگاه‌ فرهنگیان است‎

سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور  گفت: المپیاد ورزشی از مظاهر توجه به استعدادهای ورزشی در دانشگاه‌ فرهنگیان است .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، دکتر محمود مهرمحمدی در آئین افتتاحیه بيست و سومين المپياد ورزشی دانشجو معلمان كشور که با حضور ‏مسئولان استانی و کشوری در ورزشگاه دو هزار نفری پنج مرداد اراک آغاز به کار کرد،گفت: دانشگاه فرهنگیان باید مهد کشت و رشد استعدادهای مختلف باشد و استعدادهای دانشجوایان در این محیط مجال رشد وخلاقیت و پرورش پیدا کنند.

وی افزود: دانشجو معلمان با مسئولیتی که بر عهده می‌گیرند باید محیط کار خود را به مهد رشد و کشت استعدادهای دانش آموزان تبدیل کنند. بنابراین اگر قرار است به دست این دانشجویان تحولی در آموزش و پرورش ایجاد شود و این نهاد به همه استعدادها توجه کند، باید دانشجومعلمانی که مشغول به تحصیل هستند در دانشگاه فرهنگیان مزه‌ مجال دادن به رشد استعدادهای گوناگون را بچشند تا بتوانند عاملی برای ایجاد تحول در مدارس باشند. به شدت به این مهم نیاز داریم یعنی مدارس باید به مکان‌هایی برای رشد استعدادهای گوناگون تبدیل شوند .

وی تصریح کرد: قطعا استعداد ورزشی از استعدادهای بارز شناخته شده است که باید مورد توجه قرار گیرد و زمینه‌های رشد آن فراهم شود. المپیاد ورزشی از مظاهر توجه به استعدادهای ورزشی در دانشگاه‌ فرهنگیان است .

مهرمحمدی ادامه داد: رقابت‌ها در این دانشگاه باید منشا رفاقت‌ها و تحکیم دوستی‌ها باشد نه اینکه منشا کدورت و حسادت و دل آزردگی و ... باشد. اگر قرار است در برگزاری المپیادهای ورزشی ارزش افزوده‌ای را تجربه و ادعا کنیم که برای روابط انسانی و دوستی نیز ارزش ویژه‌ای قائلیم باید کاری کنیم که روابط قبل و بعد از رقابت‌ها نه تنها تضعیف نشود بلکه تقویت نیز شود. این مهم یک ارزش افزوده برای برگزاری المپیادهاست .

به گزارش ایسنا، میترا روحی مدیرکل تربیت ‌بدنی دانشگاه فرهنگیان نیز گفت: رقابت سه هزار دانشجومعلم در 6 رشته ورزشی روحیه خودباوری، تلاش مسئولیت پذیری اجتماعی و مشارکت پذیری معطوف به تقویت فضائل اخلاقی را به نمایش می‌گذارد .

وی افزود: در این معرفت نشاط و شادابی حاصل شده نویدبخش رافت، کسب تجربیات، تجلی فداکاری و ایثار و بروز استعدادهای غرورآفرین خواهد بود .

به گزارش ایسنا، معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان نیز با بیان اینکه ورزش تنها یک امر مربوط به حوزه تربیت بدنی نیست بلکه ارتباط تنگاتنگی با دیگر حوزه‌ها اعم از آموزشی و تربیتی دارد، گفت: بین آموزش و پژوهش و فرهنگ مرزی وجود ندارد. همانطور که آموزش و پژوهش جنبه‌های مختلف یک انسان را پرورش می‌دهد؛ ورزش نیز جنبه‌های مختلف انسان را با صبر، همزیستی، کارگروهی و رفاقت آموزش می‌دهد .

معصومه علی‌نژاد افزود: زمانی که دانشجویان در حال رقابت هستند نباید رفاقت‌ها را فراموش کنند. بسیاری از موقعیت‌های دانشجویان بستگی به فعالیت‌های ورزشی دارد، لذا توسعه فعالیت‌های مذکور به ویژه ورزش خوابگاهی در دستور کار معاونت دانشجویی این دانشگاه قرار گرفته است .

وی تصریح کرد: پیروزی اخلاقی در گرو دوستی و کار گروهی است و رقابت‌ها بعد از این موارد مطرح می‌شود .

سرپرست پردیس‌های فرهنگیان استان مرکزی نیز بیان کرد: این مسابقات از 14 مردادماه در رشته‌های تیمی فوتسال، والیبال، بدمینتون، تنیس روی میز، دو ومیدانی و تکواندو در بخش بانوان آغاز شد .

سعید فخاری افزود: 200 ورزشکار در رشته فوتسال، 269 ورزشکار در رشته والیبال 73 ورزشکار در رشته تنیس روی میز،  173 ورزشکار در رشته دو ومیدانی، 54 ورزشکار در رشته تکواندو، 111 ورزشکار در رشته بدمینتون به رقابت می پردازند . 

وی تصریح کرد: بیست و سومین المپیاد ورزشی دانشگاه فرهنگیان با حضور بیش از 880  دانشجو معلم دختر از دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور در  6 رشته ورزشی آغاز شده و 21 مرداد ماه پایان خواهد یافت. در گروه آقایان نیز این رقابت‌ها از 24 مرداد آغاز شده و تا  31 مردادماه 96 ادامه دارد .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: