• دوشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-11084-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

پیش‌بینی راهیابی حدود 300 مقاله به چهاردهمین کنفرانس ملی ساخت و تولید ایران

دبیر چهاردهمین کنفرانس ملی ساخت و تولید ایران در دانشگاه صنعتی اراک گفت: پیش‌بینی می‌شود حدود 200 تا 300 مقاله به کنفرانس ملی ساخت و تولید ایران راه یابد.

حمیدرضا رضایی آشتیانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با بیان اینکه زمان برگزاری کنفرانس دوم تا چهارم آبانماه 96 است، افزود: مهلت ارسال مقالات تا 25 مردادماه 96 تمدید شده است که علاقمندان می‌توانند مقالات خود را به پست الکترونیکی icme2017@arakut.ac.ir   ارسال کنند.

وی تصریح کرد: کنفرانس مذکور در چهار بخش شامل ارائه مقالات که در دو حوزه شفاهی و ارائه پوستر است، برگزاری نمایشگاه‌ها، تشکیل کارگاه‌های تخصصی و برگزاری نشست‌های تخصصی خواهد بود.

وی محورهای این کنفرانس را طراحی، ساخت و تحلیل به کمک رایانه، ریخته‌گری، عملیات حرارتی و فرآیندهای متالورژیکی ساخت، فرآیندهای شکل‌دهی مواد مهندسی، فرآیندهای ماشین‌کاری سنتی و نوین، اتصالات و تست‌های مخرب و غیرمخرب، آلیاژهای سبک، آلومینیوم و مواد هوشمند و مرکب، اتوماسیون و کنترل در ساخت و تولید، بیومکانیک و ساخت در مقیاس کوچک، انرژی و کاربردهای صنعتی در ساخت و تولید و مدیریت و نیازهای توسعه‌ای در ساخت و تولید برشمرد.

رضایی آشتیانی بیان کرد: مقالات علمی و برتر در حوزه علمی و صنعتی انتخاب و تقدیر می‌شوند. انتخاب تعداد مقالات برتر بر حسب کیفیت و امتیازبندی داوری آنهاست و مقالاتی که حدنصاب امتیاز را کسب کرده باشند، رده‌بندی می‌شوند و دو یا سه مقاله برتر انتخاب و تقدیر می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد:‌ مقرر است مقالات برتر کنفرانس در ژورنال‌های معتبر علمی پژوهشی همچون مجله ساخت و تولید شیراز به چاپ برسد.

وی تصریح کرد: درخصوص برگزاری کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی و ارائه مقالات در جهت حل مشکلات صنایع به آنها اعلام آمادگی شده است.

آشتیانی با اشاره به تشکیل شورای سیاستگذاری کنفرانس گفت: تاکنون دو جلسه با حضور نمایندگان مجلس و دانشگاهیان و صنایع در راستای برگزاری کنفرانس تشکیل شده است. تمدید ارسال مقالات، استفاده صنایع از این فرصت به بهترین شکل، استفاده از تجارب صنعتگران پیشکسوت استان، رفع مشکلات صنایع در قالب نشست‌های تخصصی، حمایت‌های علمی و مالی صنایع از کنفرانس و چگونگی مشارکت آنها در برگزاری کنفرانس و پیش بینی تسهیلات برای اسپانسرها از برخی موضوعات مطرح شده در این جلسات بوده است.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: