• دوشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-11084-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

فروشنده منازل خیالی دستگیر شد/کلاهبرداری 17 میلیاردی در اراک

رئيس پليس آگاهي فرماندهي انتظامي استان مركزي از وقوع یک فقره كلاهبرداري ۱۷ ميليارد ريالي با واگذاري واحدهاي مسكوني که وجود خارجي ندارند، خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "سيد نورالدين حسيني" در اینباره گفت:   در پي ارجاع چند فقره پرونده كلاهبرداري و اعلام گزارش هايي از شهروندان به پليس آگاهي استان مبني بر كلاهبرداري گسترده توسط فردي از تعدادي شهروندان اراكي، بررسي موضوع به تيمي از كارآگاهان اداره مبارزه با جعل و كلاهبرداري پليس آگاهي استان ارجاع شد .

با بررسي هاي انجام شده و مشخص شدن صحت موضوع، با هماهنگي قضايي انجام شده، اقدامات لازم براي ممانعت از خروج متهم از كشور انجام شد و برنامه‌ريزي لازم براي دستگيري وي كه از شهر اراك گريخته بود،‌ آغاز شد .

در مراحل رسيدگي به پرونده 9 نفر از شاكيان اين فرد شناسايي شدند كه در تحقيقات انجام شده همگي آنان اعلام کردند كه اين فرد منازلی فاقد وجود خارجي را با تنظيم مبايعه‌نامه و وعده تحويل در آينده‌اي نزديك به آنها واگذار كرده و تمام ثمن معامله را نيز دريافت كرده و در برخي موارد مبادرت به اجاره منزل به صورت رهن كامل نيز کرده است .

در استعلام هايي كه از اتحاديه اصناف نيز انجام شد، متهم پرونده فاقد هر گونه كد رهگيري يا فعاليت درحوزه املاك اعلام شد .

سرانجام اين فرد با شگردي خاص در يكي از استان هاي كشور شناسايي و با ترفندي خاص به شهرستان اراك دعوت و در عملياتي غافلگيرانه دستگير شد .

در مراحل تكميل تحقيقات متهم سرانجام به جرم خود اعتراف كرد و مشخص شد كه از 9 نفر از شهروندان در حدود ۱۷ ميليارد ريال كلاهبرداري كرده است.متهم در نهايت با قرار وثيقه به زندان معرفي شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: