• دوشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-2585-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

آثار برگزيده هنرمندان استان مرکزی براي دريافت مهر اصالت يونسكو معرفي مي شوند

معاون صنایع دستی استان مرکزی گفت: آثار برگزيده براي دريافت مهر اصالت يونسكو معرفي و چهارم شهریورماه آثار منتخب داوری می شوند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان مركزي، پنجمين نشست توجيهي هنرمندان صنايع دستي در خصوص برگزاري داوري نشان ملي مرغوبيت صنايع دستي با حضور جمعي از هنرمندان اين عرصه در سالن اداره کل برگزار شد .

سرپرست معاونت گردشگری در این نشست گفت: بخشنامه مراحل و ضوابط اجرايي چهارمين دوره داوري نشان ملي مرغوبيت صنايع دستي به اداره كل استان واصل شده و تمامي اقدامات در خصوص حضور پررنگ هنرمندان استان در اين طرح انجام گرفته است .

قاسم كاظمي ادامه داد: براي 10 اثر برگزيده اين رويداد بر حسب بالاترين رتبه امتيازات ويژه اي در نظر گرفته شده كه از آن جمله مي توان به ارسال آثار برگزيده براي دريافت نشان بين المللي مهر اصالت بر اساس سهميه بندي شوراي جهاني صنايع دستي اشاره كرد. اعطاي جايزه و نشان سيمين علاوه بر گواهي مرغوبيت اثر و اعطاي وام كم بهره از محل اعتبارات صندوق كارآفريني به همراه چندين مزيت ديگر از جمله امتيازات بي شمار آثار برگزيده است .

او گفت: اين جلسه به منظور آشنايي هنرمندان با ضوابط شركت در رويداد و حصول نتيجه برتر به هنرمندان استان ارائه و راهنمايي هاي لازم در خصوص چگونگي ارائه آثار و اجراي مراحل داوري در اختيار آنان قرار مي گيرد .

كاظمي در پايان گفت: آثار رسيده به اين اداره كل در چهارم شهريورماه 96 داوري می شوند و نتايج تا آخر آبان ماه به دبيرخانه ستاد اجرايي اعلام خواهند شد. اميدواريم هنرمندان صنايع دستي استان سهم بسزايي از داوري آثار در كل كشور و در ادامه معرفي به سازمان جهاني يونسكو جهت اخذ نشان مهر اصالت داشته باشند .

گفتنی است معاونت صنایع دستی استان جهت راهنمایی و ارائه مشاوره در این خصوص به هنرمندان، تاکنون پنج نشست تخصصی را برگزار کرده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: