• دوشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-3091-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

آونگان به مدیرعامل آلومرول واگذار شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: مدیرعامل شرکت آلومرول به عنوان سهامدار جدید کارخانه آونگان انتخاب شده است و در یک ماه آینده فعالیت تیم مدیریت جدید شروع می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، ظفر افشون در نشست خبری امروز با بیان اینکه سال گذشته 75 هزار واحدی که مشکل داشتند در کشور شناسایی شدند، گفت: سیاست‌هایی که در دولت نهم و دهم به کار گرفته شد مشکلاتی را در بخش‌های مختلف ایجاد کرد که استان مرکزی نیز از این قضیه مستثنی نبود.

وی بیان کرد: دولت تدبیر و امید با بهره‌گیری از سیاست‌ها و راهکارهای موثر بستر بهبود شرایط را فراهم کرد. آمارهای استان نشان می‌دهد که شرایط به سمت بهبودی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی عنوان کرد: در استان مرکزی نرخ بیکاری در استان مرکزی از 10.3 در پایان سال 92 به 7.3 رسید که این موضوع یکی از دستاوردهای برنامه‌ریزی‌های انجام شده است.

افشون عنوان کرد: نرخ تورم در استان نیز از 33.9 در پایان دولت دهم به 8.3 در پایان سال 95 رسیده است که این مهم با تلاش مدیران دستگاه‌های اجرایی و برنامه‌ریزی موثر محقق شد.

وی افزود: انتخاب دولت تدبیر و امید نشان دهنده رضایت مردم از عملکرد دولت است و رای بالای مردم تایید عملکرد مدیران دستگاه‌های اجرایی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی ادامه داد: نرخ تورم در کشور از 34 درصد به هشت درصد و نرخ بیکاری به سمت کاهش تغییر جهت داده که این موضوع حاصل برنامه‌ریزی موثر دولت است.

افشون با بیان اینکه استان مرکزی رتبه دوم را در بخش شرایط کسب و کار دارد، عنوان کرد: استان مرکزی رتبه چهارم را در بخش سرمایه گذاری صنعتی دارد. از سال 92 تا 95 در این استان 744 فقره پروانه بهره‌برداری برای واحدهای صنعتی با سرمایه‌گذاری بیش از 34 هزار و 952 میلیارد ریال با اشتغالزایی 9 هزار و 239 نفر، صادر شده است.

وی بیان کرد: مجموع درآمدهای مالیاتی استان در پایان دولت دهم 22 هزار میلیارد و در پایان دولت یازدهم 90 هزار میلیارد شده و افزایش داشته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی ادامه داد: سهم استان از معوقات بانکی پنج درصد است. این موضوع نشان می‌دهد، مردم اقساط را پرداخت می‌کنند، در صورتی که اگر مشکل درآمد داشتند اقساط پرداخت نمی‌شد.

افشون عنوان کرد: دولت تدبیر و امید مصوب کرد که بانک‌ها نباید واحدهایی که معوقات بانکی دارند را از پرداخت تسهیلات محروم کنند که این تصمیم کمک موثری به واحدهای صنعتی مشکل‌دار بود.

وی ادامه داد: حدود 800 میلیارد تومان به بیش از هزار و 100 واحد تولیدی و صنعتی تسهیلات اعطا شده است. در سال جاری در کنار پرداخت تسهیلات رونق تولید، نوسازی صنایع و اتمام کار واحدهای نیمه تمام نیز از اهداف و برنامه‌های سال جاری است. بر این اساس پیش‌بینی می‌شود بیش از سهمیه تعیین شده برای استان مرکزی اشتغالزایی صورت پذیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی با تاکید بر اینکه سیاست دولت موثر واقع شده و ارتباط موثری با دیگر کشورها برای سرمایه‌گذاری خارجی برقرار شده است، افزود: رنو فرانسه با مشارکت نگین خودرو و سازمان گسترش به توافق رسیده‌اند و سرمایه‌گذاری در ساوه امروز نهایی شد.

افشون با اشاره به اینکه استان مرکزی منطقه گذر خط انتقال گاز از شمال به جنوب و شرق به غرب است، عنوان کرد: امروز مذاکراتی در خصوص 20 طرح در بخش گاز که اغلب متقاضیان سرمایه‌گذاری برای این طرح‌ها داخلی هستند، انجام شد. به دلیل ارزان بودن گاز استفاده نیروگاه‌ها از گاز نسبت به برق به صرفه‌تر است و باید به این سمت حرکت کنیم.

وی از واگذاری شرکت آونگان به سهامدار جدید خبر داد و گفت: سهامدار جدید این شرکت مدیرعامل آلومرول است و مدیریت جدید آونگان حداکثر تا یک ماه آینده فعالیت خود را شروع می‌کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های ستاد تسهیل و رونق تولید ساماندهی این واحد صنعتی بود، افزود: متقاضیان بسیاری برای احیای این شرکت اعلام آمادگی کرده بودند که در نهایت با توجه به سابقه فعالیت از سوی مدیریت ارشد استان و وزارت صنعت، معدن و تجارت مدیر عامل شرکت آلومرول انتخاب شد.

افشون عنوان کرد: بکارگیری کارکنان قبلی آونگان، پرداخت معوقات کارگران و بهره‌گیری از تمام ظرفیت کارخانه از مهمترین شرایط واگذاری است.

وی در خصوص موضوعاتی که در بخش صنایع مطرح می شود و اینکه برخی اقدامات در خصوص اعتراض کارگران آذرآب آگاهانه و از طریق افرادی است که قصد خرید سهام این شرکت را دارند، صورت می‌گیرد، گفت: من هم این گفته‌ها را شنیده‌ام و مشخص نیست تا چه میزان صحت دارد و باید این موارد بررسی شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: