• سه شنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 965-5292-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

ساوه به پایگاه قطعه سازی خودرو تبدیل خواهد شد

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: فعالیت شرکت رنوی فرانسه در ساوه به قدری اهمیت دارد که ارزش کل تولیدات استان مرکزی در حوزه صنعتی، کشاورزی و ... به اندازه ارزش تولید این شرکت مهم نخواهد رسید.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمدرضا منصوری در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت فرا رسیدن 17 مردادماه روز خبرنگار افزود: کل ارزش تولیدی سالانه استان مرکزی نزدیک به 15 هزار میلیارد تومان است در حالیکه با آغاز بکار شرکت رنوی فرانسه در ساوه این شرکت سالانه بالغ بر 20 هزار میلیارد تومان فروش خواهد داشت که ارزآوری بالایی را برای استان به ارمغان خواهد آورد.

وی با اشاره به نهایی شدن عقد قرارداد شرکت رنوی فرانسه با شرکت بن روی ساوه در روز گذشته گفت: آغاز بکار این شرکت در ساوه تحول مهمی در ایجاد اشتغال با جذب نزدیک به 6 هزار نفر ایجاد خواهد کرد.

منصوری تولید گران، پرهزینه‌بودن تولید و زیان‌ده بودن آن را موانعی بر سر راه شرکت های دولتی در کشورمان دانست و اظهار کرد: با سرمایه گذاری خارجی در ایران تکنولوژی در حوزه تولید به کشورمان منتقل شده و بسیاری از مشکلات را برطرف خواهد کرد.

وی در ادامه گفت: با آغاز بکار این شرکت در ساوه علاوه بر ایجاد اشتغال در ساوه زمینه اشتغال 10 هزار نفر قطعه ساز به صورت غیر مستقیم نیز فراهم خواهد شد و ساوه به عنوان پایگاهی برای قطعه سازی خودرو در ایران تبدیل خواهد شد.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در خانه ملت در ادامه به دیگر اقدامات صورت گرفته اشاره کرد و از احداث راه آهن سریع السیر ساوه مشهد به عنوان نیاز این شهرستان نام برد که مسیر این منطقه تا مشهد را به هفت ساعت کاهش خواهد داد و افزود: مطالعات اولیه برای احداث راه آهن ساوه به شمال کشور از طریق استان های قزوین و البرز نیز در دستور کار قرار دارد.

وی در خصوص مشکل تجمیع عوارض نیز گفت: موضوع تجمیع عوارض مصوبه مجلس و یک قانون است که قرار است عوارض شهری در استان متمرکز و سپس توزیع شود که گامی در جهت توزیع عادلانه بودجه است.

وی با رد اینکه گفته می شود بودجه ساوه از محل تجمیع عوارض به یک پنجم کاهش می‌یابد، اظهار کرد: پیگیری‌های لازم برای نگاه ویژه به ساوه با توجه به موضوع تجمیع عوارض صورت گرفته است.

منصوری با اشاره به اینکه احتمال می رود که موضوع تجمیع عوارض در آینده از سطح استانی به سطح ملی ارتقا یابد، افزود: در بسیاری از نقاط محروم حوزه انتخابیه نظیر بخش خرقان این اعتبارات دو برابر شده است اما در شهری نظیر شهر ساوه با کاهش مواجه  بوده که در حال پیگیری هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: