• سه شنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-11884-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

فرمانده انتظامی شهرستان ساوه :

برخورداری از بینش سیاسی قوی، نقطه قوت رسانه هاست

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سرهنگ پرویز اسدی در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار، با تقدیر از عملکرد رسانه ها و خبرنگاران شهرستان ساوه بر نقش مهم خبرنگاران در آگاهی بخشی و اطلاع رسانی صحیح و جامع به اقشار مختلف مردم گفت: از آنجا که رسانه‌ها نقش کلیدی در انعکاس حوادث و رویدادها در سطح جامعه دارند و از جایگاه بالایی در میان افکار عمومی برخوردارند مورد توجه همه دستگاه‌ها به ویژه نیروی انتظامی هستند و نیروی انتظامی تعامل مثبت، منطقی و صمیمی با رسانه‌ها را در دستور کار دارد.

وی با اشاره به حساسیت کار خبر و اطلاع‌رسانی در مباحث امنیتی افزود : گاهی انتشار یک خبر غیرکارشناسی شده موجب بروز ناامنی روانی و تنش‌های اجتماعی می‌شود در صورتی که انتشار همان خبر با یک ظرافت و نگاه کارشناسی شده می‌تواند یک جامعه را از خطرات یک بحران بزرگ نجات دهد.

فرمانده نیروی انتظامی خبرنگاری و اطلاع‌رسانی را یک هنر توصیف کرد و افزود: خبرنگاری که کار خود را حرفه‌ای انجام می‌دهد در حقیقت یک هنرمند است.

سرهنگ اسدی اظهار کرد: رسانه‌ها مانند سایر نهاد و ارگان‌ها باید در خدمت مردم و مجموعه نظام باشد و هدف نهایی خود را تحقق اهداف عالیه نظام اسلامی قرار دهند و در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نکند.

این مقام انتظامی نقش‌آفرینی رسانه‌ها در  جلب مشارکت‌های مردمی، نیازسنجی جامعه و انعکاس نیازهای مردم را از دیگر وظایف رسانه‌ها برشمرد و تصریح کرد: رسانه‌ها اگر با یک نگاه عمیق و زیرکی و هوشیاری بتوانند رابطه‌ای دوسویه بین مسئولان و مردم ایجاد کنند، به وظیفه اصلی خود عمل کنند.

فرمانده نیروی انتظامی ساوه برخورداری رسانه‌ها از یک بینش سیاسی قوی را مورد تاکید قرار داد و گفت: یک رسانه با بینشی عمیق می‌تواند نگاه سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ارزشمندی را در جامعه ترویج دهد، همانطور که اگر به سطحی‌نگری مبتلا شود فریب بازی‌های سیاسی را خواهد خورد.

سرهنگ پرویز اسدی همچنین عملکر نظارتی رسانه‌ها را یادآور شد و گفت: اگر رسانه‌ها بتوانند ناظری امین، منصف و آگاه در قبال عملکرد مسئولان باشند خدمت بزرگی به مردم کرده اند.

در ادامه این جلسه برخی فعالان رسانه‌ای شهرستان ساوه به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند و در پایان فرمانده نیروی انتظامی ساوه با اهداء لوح و هدایایی از زحمات خبرنگاران تقدیر کرد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: