• چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 965-5692-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

امام جمعه ساوه:

شفافیت در خبر و استقلال خبرنگار از بایسته های خبری است

امام جمعه ساوه گفت: شفافیت در کار خبر و اطلاع رسانی و استقلال خبرنگار از بایسته‌های کار خبری است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، حجت‌الاسلام سیدابراهیم حسینی در مراسم تجلیل از خبرنگاران اظهار کرد: یک خبرنگار باید استقلال کار خبری خود را حفظ کند و مزدور دیگران نباشد.

وی بیان کرد: شفافیت در کار خبر از بایسته های ضروری یک خبرنگار است و یک فعال خبری نباید شفافیت در رسالت خطیر اطلاع رسانی را با افشاگری اشتباه گرفت و به دنبال مچ‌گیری و افشاگری با هدف تخریب پرداخت.

وی در ادامه بر پاسخگو بودن مسئولان در برابر رسانه ها تاکید کرد و گفت: یک شهر زمانی پیشرفت می کند که مسئولان پاسخگو باشند و پاسخگو بودن یک مدیر موجب شفافیت در اطلاع رسانی شده و مانع از انتشار اخبار غیر واقعی و ترویج شایعه در جامعه خواهد شد.

امام جمعه ساوه در ادامه دموکراسی را آخرین نسخه علاح بشریت دانست و گفت: دموکراسی دارای ارکان متعددی است و در کنار سه قوه قضائیه، مجریه و مقننه به عنوان ارکان ثلاثه حاکمیت رکن چهارمی به عنوان رکن رسانه وجود دارد که هم در تقویت نظام و هم در تخریب نظام می توانند نقش ایفا کند.

وی گفت: یک رسانه هم می تواند یک ملت را نابود کند و هم یک ملت را از غفلت و گمراهی برهاند و رسانه‌ای می‌تواند به شایستگی وظیفه خود را عمل کند و جهت امور را عوض کند که منصفانه اطلاع‌رسانی کرده و از تخریب پرهیز کند.

حجت‌الاسلام حسینی بیان کرد: اگر مسئولان در نظام اسلامی پاسخگو باشند رکود نخواهیم داشت و جامعه متعالی رو به جلو خواهیم داشت.

وی حق گویی و حقیقت طلبی را از دیگر بایسته‌های خبری دانست و گفت: نباید تعصب داشته باشید. همواره حرف صحیح و معتبر نقل کنید و بدانید که حرف‌های غیرمعتبر و ناصحیح شما را از اعتبار خواهد انداخت.

امام جمعه ساوه در ادامه با تاکید بر حفظ وحدت و منافع ملی افزود: مسئولان را نقد کنیم و به دنبال ایجاد شکاف بین مردم و مسئولان و ناامیدی جامعه نباشیم و شکاف بین مردم را نیز برجسته نکنیم.

به گزارش ایسنا در این نشست که با اهدای لوح تقدیر از زحمات خبرنگاران تجلیل شد تنی چند از مدیران و خبرنگاران رسانه های ساوه به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند. استفاده از نظرات رسانه‌ها در جلسات شورای فرهنگ عمومی، برگزاری نشست‌های فصلی رسانه‌ها با امام جمعه، استفاده از ظرفیت رسانه‌ها برای احصای مشکلات فرهنگی جامعه و طرح برخی از مشکلات صنفی از جمله مواردی بود که در این نشست مطرح شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: