• چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-3691-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

تاکید استاندار مرکزی بر تسریع در معرفی رسته‌های اشتغالزای استان به کشور

استاندار مرکزی بر جذب سریعتر اعتبارات اشتغالزایی تاکید کرد و گفت: بزرگترین ایراد به همه ما اعم از دستگاه‌های ملی و استانی این است که زمان را هدر می‌دهیم و مشغول صحبت‌های اولیه هستیم.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمود زمانی قمی در کارگروه توسعه اشتغال استان مرکزی بیان کرد: در اجرا کردن طرح‌های اشتغالزایی باید به ظرفیت پیش رو نگاه کرد و انتظارات متناسب با ظرفیت‌ها داشت.

وی با اشاره به در نظر گرفتن اعتبار 20 هزار میلیارد تومانی طرح تکاپو در سطح کشور، گفت: پنج ماه از ابتدای سال 96 می‌گذرد، اما هنوز اقدامی جهت معرفی رسته‌های اشتغالزای استان به کشور و جذب سهمیه استانی صورت نگرفته است.

زمانی قمی گفت: حداقل 400 الی 500 میلیارد تومان اعتبار باید جذب شود. رسته‌های معرفی شده باید واقعا پراشتغال باشد. ممکن است ایراداتی در تصمیم گیری‌ها باشد، اما این ایرادات در مقابل معضل بیکاری قابل گذشت است، از این رو باید بر معرفی رسته‌های پر اشتغال انگشت گذاشت.

وی تصریح کرد: به هیچ وجه قابل قبول نیست که با گذشت این مدت زمان هنوز اقدامی نشده است. اعتبارات باید هر چه سریعتر جذب شده و افراد فاقد شغل جامعه مشغول کار شوند. رنج بیکاری به شدت جامعه را تحت تاثیر خود قرار داده است و ما هنوز در ابتدای راه هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه باید تعداد جلسات در خصوص اشتغال بیشتر باشد و من در همه این جلسات شرکت خواهم کرد، افزود: طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان استان پیش نرفته است و هنوز با اکثر واحدهای صنعتی هیچ جلسه‌ای جهت ارائه طرح تشکیل نشده است.

استاندار به اطلاع رسانی در خصوص طرح کارورزی اشاره و بیان کرد: نباید تنها به اطلاع رسانی در فضای مجازی و اینترنت بسنده کرد بلکه باید از طریق روش‌های دیگر همچون دعوت از دانشگاهیان و برگزاری ورک‌شاپ‌ها نیز با همکاری فرمانداران و دستگاه‌های ذیربط به این مهم پرداخت.

وی ادامه داد: جلسات توسعه اشتغال نیز همچون جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی ظرفیت بزرگی است و باید از این ظرفیت به بهترین نحو استفاده شود.

زمانی قمی گفت: باید به طور جدی‌تری پیگیر طرح کارورزی بوده و تا پایان سال به نتایج مطلوبی در راستای اشتغال فارغ‌التحصیلان دست یابیم نه اینکه تنها آمار بدهیم.

وی تاکید کرد: هرکسی از اصلی‌ترین مشکل کشور نگران نباشد، عملکرد وی قابل تردید است. هر سلیقه با هر طرز تفکری در کشور می‌تواند سخن بگوید، اما باید بر اصلی‌ترین مشکل کشور که اشتغال است، دست بگذارد. همه باید با هم افزایی به این عرصه کمک کنند.

استاندار مرکزی تاکید کرد: نیاز کشور سخنگویی نیست بلکه نیاز این است که به رزق و اشتغال مردم رسیدگی کند.

به گزارش ایسنا، در این نشست عملکرد بانک‌های عامل در خصوص قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی از محل اعتبارات 95 ، پیگیری طرح تکاپو و طرح کارورزی، همچنین توزیع بانکی اعتبارات تخصصی استان از محل بند "د" تبصره 16 قانون بودجه 96 بررسی شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: