• چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-3791-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

تخصیص اعتبار 82 میلیاردی جهت اجرای سیستم نوین آبیاری در استان مرکزی

رئیس جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: در روزهای اخیر 82 میلیارد تومان به منظور اجرای سیستم نوین آبیاری در استان مرکزی تخصیص یافت.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی،علی بابایی در آیین تجلیل از خبرنگاران فعال در بخش کشاورزی استان مرکزی اظهار کرد: خبرنگاران همواره یاریگر بخش کشاورزی بوده‌اند و به عنوان مشاور، مطالبات مردم، اقدامات و نقدها را منعکس می کنند که قابل تقدیر است.

وی با تاکید بر لزوم پذیرش نقدهای سازنده که پیشبرد اهداف را میسر می کند، افزود: به هر میزان که تعاملات مدیران و خبرنگاران نزدیکتر باشد می‌توان از نقدها و پیشنهادات بهره‌مند شد و این امر اثربخشی کار را دوچندان می‌کند، چراکه این قشر ارتباط تنگاتنگی با مردم دارند و می‌توانند در تحقق اهداف سازمان کمک‌کننده باشند.

بابایی تصریح کرد: بخش کشاورزی استان مرکزی توفیقات بسیاری کسب کرده است و علیرغم تنگناهای مالی با حمایت دولت تدبیر و امید این بخش مورد توجه قرار گرفت به طوری که دولت به صورت ویژه ارتقای راندمان آبیاری بخش کشاورزی را مورد توجه قرار داد و در سفر خود به استان مرکزی 102 میلیارد تومان به منظور اجرای سیستم نوین آبیاری برای سال 96-95 اختصاص داد.

وی افزود: در همین راستا سال گذشته 45 میلیارد تومان و امسال نیز 82 میلیارد تومان برای اجرای سیستم نوین آبیاری در استان مرکزی تخصیص یافته است که بیش از مصوبه دولت است.

رئیس جهاد کشاورزی استان مرکزی با اشاره به بلاعوض بودن 85 درصد از تسهیلات بیان کرد: در حال حاضر 50 هزار هکتار از اراضی استان مجهز به سیستم توین آبیاری است و با اعتبارات امسال می‌توان بخشی را تجهیز و مشکلات را رفع کرد.

وی با اشاره به ارائه تسهیلات نامحدود در بخش توسعه گلخانه و ارتقای کمی و کیفی محصولات گلخانه‌ای و افزایش ظرفیت مکانیزاسیون و تزریق ماشین‌آلات به بخش کشاورزی بیان کرد: جهاد کشاورزی استان مرکزی در بحث اقتصاد مقاومتی هدفگذاری‌های بسیاری داشته است به طوری که در سال گذشته 100 تعهدات بخش کشاورزی محقق شده است و برخی از طرح‌ها نیز بیش از 100 درصد تحقق یافته است.

وی اضافه کرد: امسال نیز با توجه به شعار سال در زیر پروژه‌های بخش کشاورزی اهداف مورد نظر تعریف شده است و به تایید فرماندهی اقتصادمقاومتی رسیده است.

بابایی با تاکید بر اینکه توفیقات حاصله در بخش کشاورزی استان مرکزی حاصل توجه ویژه دولت به این بخش است، اظهار کرد: در ارزیابی‌های صورت گرفته در سطح ملی در سال گذشته جهادکشاورزی استان مرکزی به عنوان سازمان برتر در این حوزه معرفی شد و با توجه به اینکه استان مرکزی با صنایع خود شهره است این عنوان نشان از شناخته شدن جایگاه استان مرکزی در عرصه کشاورزی دارد.

وی با اشاره به اینکه استان مرکزی در حال حاضر در زمره 10 استان برتر کشور در بخش کشاورزی است، تصریح کرد: بخشی از این توفیقات حاصل زحمات اصحاب رسانه و خبرنگاران است که ظرفیت‌های بخش کشاورزی را منعکس کرده‌اند.

رئیس جهاد کشاورزی استان مرکزی عنوان کرد: برخی از دامداری‌ها با مشکل نقدینگی مواجه هستند و امسال نیز از محل صندوق توسعه ملی تسهیلاتی برای آنها در نظرگرفته شده است و نیاز بخشی نیز از طریق ثبت‌نام در سامانه بهین‌یاب و از محل اعتبارات رونق تولید تامین می‌شود که نقش موثری در رفع مشکلات نقدینگی دامداران دارد.

رئیس جهاد کشاورزی استان مرکز با بیان اینکه سه درصد تولیدات کشور مربوط به استان مرکزی است که 1.2 درصد آن نسبت به جمعیت استان، مازاد است، عنوان کرد: مسئولان جهاد کشاورزی استان پذیرای نقدها هستند چراکه در پیشبرد اهداف کمک کننده است. ما منکر مشکلات نیستیم اما، دولت تمام تلاش خود را برای رفع آنها به کار گرفته است و با اختصاص بودجه های ملی و استانی در سال جاری می‌توان اهداف تعریف شده را محقق و در مسیر تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی حرکت کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: