• چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-2985-5
  • خبرنگار : 10152
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

یک مسئول در استان مرکزی خبر داد:

مشارکت 10500 نفر در جشنواره کتابخوانی رضوی

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی گفت: بیش از 10 هزار و 500 نفر در هفتمین دوره از جشنواره مسابقات کتابخوانی رضوی در استان مرکزی شرکت کردند که در مجموع این مشارکت نسبت به سال گذشته 162 درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، علی‌اکبر احمدی در آیین اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: یکی از مهمترین اتفاقات اخیر فرهنگی که تحقق پیدا کرده، جشنواره رضوی است.

وی با اشاره به کلمه خواندن در سوره علق، آنرا اثبات اهمیت کتاب‌خوانی در دین مبین اسلام برشمرد و عنوان کرد: کتاب قرآن معجزه دین اسلام است و همین مهم اهمیت و جایگاه کتاب را در دین اسلام مشخص می‌کند.

 احمدی با بیان اینکه در در قرن 21 باید بدنبال قالبی عملی برای سبک زندگی باشیم و الگوی مناسبی را برای اقشار مختلف عرضه کنیم، عنوان کرد:  آموزه‌های اسلامی بویژه فرهنگ غنی رضوی حاوی نکات کاربردی، عملی و راهگشاست که می‌توان در جهت حل معضلات کنونی جامعه از آنها بهره برد و با سرلوحه قرار دادن سیره اهل بیت(ع)، بویژه فرهنگ و سیره امام رضا(ع) می‌توان جامعه را به مسیر تعالی هدایت کرد.

وی اظهار کرد: هفتمین دوره مسابقات کتابخوانی جشنواره رضوی، ذیل پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) است که به همت نهاد عمومی کتابخانه‌های کشور برگزار شد، همچنین اشاعه و ترویج فرهنگ ناب رضوی و اهل بیت(ع)، گسترش فعالیت‌های فرهنگی مرتبط با سیره ائمه معصومین(ع)، شناسایی تولیدکنندگان آثار مرتبط با فرهنگ رضوی و شرکت بیشتر افراد در این جشنواره، اهداف برگزاری این جشنواره است.

احمدی با بیان اینکه فرایند اطلاع رسانی جشنواره کتابخوانی رضوی در اسفند سال 95 شروع شد و تبلیغات محیطی مطلوبی در این زمنیه صورت گرفت، تصریح کرد: مسابقات کتابخوانی این دوره از شش عنوان کتاب و به صورت مکتوب و آنلاین برگزار شد. در بخش کتبی این جشنواره در استان مرکزی 6053 نفر مشارکت کردند که این رقم مشارکت نسبت به سال گذشته 121 درصد رشد داشت، همچنین در بخش آنلاین جشنواره 4481 نفر شرکت کردند که نسبت به سال قبل شاهد رشد 251 درصدی بودیم.

به گزارش ایسنا، رئیس حوزه‌های علمیه استان مرکزی نیز در آیین اختتامیه این جشنواره با اشاره به مراسم تنفیذ و تحلیف ریاست جمهوری، گفت: حضور سران کشورهای مهم در مراسم تحلیف ریاست جمهوری نشان از جایگاه و اقتدار جمهوری اسلامی است.

علی حسینی‌پور با نکوهش سلفی گرفتن نمایندگان مجلس با موگرینی، عنوان کرد: ما گرفتار مغزهایی هستیم که قدر و مقام خودشان را نمی‌دانند و شان نظام و مملکت را نمی‌شناسند.

وی ایمان به خدا را مرحله اول زندگی دانست و بیان کرد: بستر تمام ارزش‌ها ایمان است و در صورتی که ایمان در زندگی مستولی نباشد نمی‌توان در مراحل بعدی زندگی به درستی پیش رفت.

حسینی‌پور اظهار کرد: مرحله دوم زندگی علم‌آموزی است که آن نیز باید مبتنی بر ایمان باشد، در دنیا علم‌آموزانی را می‌بینم که برای جهان مخاطره‌ساز هستند، در همین خصوص علم‌آموزی باید با تکیه بر ایمان الهی، آموزه های قرآنی، سیره پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) باشد. همچنین طی کردن روند مطلوب و رو به جلو برای جامعه الزامی است و در غیر اینصورت مغموم هستیم.

وی تصریح کرد: ما باید نسبت به گروه هدف کار تخصصی انجام دهیم و برای آن نیز بودجه ویژه در نظر بگیریم و در این راستا برای گروه سنی کودکان فعالیت گسترده‌تری نیاز است چرا که آنها آینده‌سازان این مرز و بوم هستند.

حسینی‌پور عنوان کرد: آموزش تخصصی با رویکرد اسلامی، سبک زندگی مطلوبی را برای همگان به ارمغان می‌آورد. در ایران اسلامی با وجود آمام رضا (ع) و حضرت معصومه (ع)، بایستی شاهد پرورش انسان‌های ارزشمندی باشیم.


به گزارش ایسنا، در این مراسم از برگزیدگان بخش های مختلف تقدیر به عمل آمد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: