• چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-4091-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

شناسایی هزار واجد شرایط طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در استان مرکزی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: حدود هزار واجد شرایط طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در استان مرکزی شناسایی شدند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، ظفر افشون در نشست کارگروه توسعه اشتغال استان مرکزی گفت: تاکنون 6 هزار نفر متقاضی طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان بیکار در سامانه مربوطه ثبت نام کرده‌اند که حدود هزار نفر از آنها واجد شرایط بودند.

بیان کرد: حدود چهار هزار نفر سهمیه استان مرکزی برای طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکار است.

وی افزود: مشکلی در ثبت نام کارورزها وجود ندارد مهم این است که واحدهای پذیرنده توجیه شوند و روز گذشته طی نامه‌ای خطاب به فرمانداران، مقرر شده است که مدیران واحدهای تولیدی شهرستان‌ها در دعوتی مجزا نسبت به این مهم و مزایای طرح توجیه شوند.

افشون گفت: واحدهای پذیرنده در بخش‌های صنعت، خدمات، کشاورزی و حمل و نقل می‌توانند فارغ التحصیلان دانشگاهی متقاضی برای طرح کارورزی را بر اساس شرایط و مقررات جذب کنند که این مهم مزایایی برای واحدها خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی نیز در این نشست هدف از اجرای طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار "تکاپو" را ایجاد 445 هزار شغل در سطح کشور عنوان کرد.

محمدتقی آبائی افزود: در راستای اجرایی کردن طرح مذکور 15 رسته شغلی اولویت‌دار در حوزه‌های صنعت، کشاورزی، حمل و نقل و گردشگری در استان شناسایی شده است .

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: این اقدام برای واحدهای پذیرنده بدون ریسک است و اگر واحد پذیرنده متقاضی نباشند، این طرح ابتر باقی می‌ماند، ضمن اینکه تجربه سال‌های گذشته نشان داده است که 70 درصد افرادی که به عنوان کارورز وارد صنایع و شرکت‌های پذیرنده شدند، جهت اشتغال جذب همان واحد شده‌اند. 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: