• جمعه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 965-6392-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

مدیران از مشارکت و مشورت خبرنگاران بهره برداری کنند

معاون استاندار و فرماندار ساوه گفت: خبرنگاران به عنوان قشر زحمتکش جامعه که برای برطرف کردن مشکلات مردم تلاش می کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمد بهاروند در نشست خبری با خبرنگاران ساوه که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، با تاکید بر اینکه رضایت مردم رضایت خدا را در پی دارد، افزود: خبرنگاران برای جلب رضایت مردم تلاش می کنند تا خشنودی خدای تعالی را جلب کنند از این رو چون هدفشان جلب رضایت مردم و خداست نیازی به مبالغه و تملق ندارند.

وی بیان کرد: از عالی ترین رکن ها در حکومت تا پائین ترین مسئول همه وظیفه دارند که در خدمت مردم باشند و چون رسانه ها واسطه بین مردم و مسئولان هستند همواره برای خدمت به مردم تلاش می کنند.

فرماندار ساوه با تاکید بر اینکه کار خبرنگاران کار سخت و پرمشقتی است، اظهار کرد: خبرنگار به عنوان یک فعال فرهنگی در جامعه فعالیت می کند و چون تعمیم کار فرهنگی زحمت مدام می خواهد لذا این قشر کار سخت و دشواری را انجام می‌دهند.

وی از کار خبری به عنوان امانتی یاد کرد که در دست خبرنگاران است و باید در حفظ این امانت کوشا بود و با انتقال به موقع خبر و بهنگام و صحیح آن به خوبی از این امانت حفاظت کرد.

بهاروند تصریح کرد: یک خبرنگار هم باید توانمندی ها و ظرفیت ها را انعکاس دهد و هم در برابر کاستی ها نیز به گونه ای قلم بزند که اولا انتقاد منصفانه باشد و از تخریب پرهیز کند و ثانیا به عنوان رصد کننده واقعی جامعه برای برطرف شدن مشکل راهکار ارائه دهد.

وی به مدیران دستگاه های اجرایی نیز توصیه کرد که از مدیریت مشارکتی و مشورتی خبرنگاران بهره‌برداری کنند و از ظرفیت بالای رسانه های این شهرستان که فعالان خبری متعهد و متدین در آن تلاش می کنند استفاده کرد.

فرماندار ساوه در ادامه با تاکید بر وحدت بین مدیران در جامعه اظهار کرد: اگر وحدت و همدلی در جامعه نباشد آن شهر رشد نخواهد کرد و زمینه بروز اختلاف تشدید خواهدشد و کار سازندگی مختل شده و جامعه با رکود مواجه خواهد شد.

وی تاکید کرد: بروز تفرقه و اختلاف در جامعه موجب خواهد شد که مردم برداشت خوب و قضاوت مثبتی نداشته باشند و روحیه ناامیدی در جامعه ترویج یابد.

به گزارش ایسنا در این جلسه جمعی از خبرنگاران به بیان نقطه نظرات و مشکلات صنفی خود پرداختند که از جمله آن پاسخگو نبودن به موقع مدیران در خصوص وقایع شهر به خبرنگاران، محرومیت برخی از خبرنگاران از خدمات بیمه‌ای، مشکلات مالی پیش روی نشریات، عدم توزیع عادلانه آگهی‌ها بود. در پایان با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از خبرنگاران ساوه تجلیل شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: