• دوشنبه ۲۳ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-2987-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

رئیس پیام نور ساوه:

بزودی شاهد جذب دانشجو در رشته‌های جدید هستیم/پیام نور تحصیل را تسهیل کرده است

رئیس دانشگاه پیام نور ساوه گفت: دانشگاه پیام نور با تکیه برسیستم آموزشی ترکیبی شرایط ویژه‌ای را برای ادامه تحصیل متقاضیان آموزش عالی فراهم کرده است.

دکتر مرتضی فغانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، افزود: مهلت انتخاب رشته داوطلبان آزمون سراسری سال  96 از 19 مرداد آغاز شده و تا ساعت 24 روز چهارشنبه 25 مرداد تمدید شده است.

وی افزود: همزمان با آغاز انتخاب رشته پذیرفته شدگان مرحله اول کنکور سراسری، ثبت نام بدون آزمون دانشگاه‌های پیام نور سراسر کشور نیز آغاز شد. بدین ترتیب دانشگاه پیام نور به دو صورت با آزمون و بدون آزمون دانشجو می‌پذیرد.

فغانی بیان کرد: در این دانشگاه چنانچه دانشجو در شهری غیر از محل سکونت یا اشتغال خود قبول شده باشد، همزمان با فرا رسیدن ایام امتحانات دانشجو می‌تواند در همان شهر مورد سکونت آزمون‌های خود را پشت سر گذارد و نیازی به مراجعه به محل تحصیل خود ندارد.

وی گفت: علاوه بر آن امکان تحصیل همزمان در دو رشته، آزمون‌های‌ متمرکز و سراسری، امکان استفاده از وام صندوق رفاه دانشجویی برای پرداخت شهریه، امکان تقسیط شهریه و برگزاری آزمون‌های ‌آنلاین از دیگر مزایای دانشگاه پیام نور است که این دانشگاه را ازسایر دانشگاه‌ها متمایز می‌کند.

به گفته فغانی از آنجا که بخش عمده‌ای از آزمون‌های پایان ترم این دانشگاه به صورت تستی برگزار می‌شود، دانشجویان این دانشگاه از شانس بسیار بالایی برای پذیرش در مقاطع بالاتر برخوردار می‌شوند.

وی با اشاره به تحصیل دانشجویان پیام نور ساوه در 40 رشته مختلف اظهار کرد: امکان میهمان شدن دائم و موقت، تحصیل همزمان در دو رشته و امکان استفاده از کلاس در هر نقطه‌ای از کشور از دیگر مزایای تحصیل در این دانشگاه است.

وی با تاکید بر کیفیت بخشی در ادامه تحصیل دانشگاه پیام نور گفت: خروجی این دانشگاه رتبه اول آموزشی در کشور است که در هفته پژوهش اعلام شد.

رئیس دانشگاه پیام نور ساوه در خصوص شهریه اعلامی از سوی این دانشگاه با اشاره به رایگان بودن شهریه برای خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، گفت: این دانشگاه از ارزان‌ترین شهریه در دانشگاه‌های شهریه محور کشور برخوردار است و با تاکید بر کیفیت آموزشی و کمیت آن که همانا حفظ دانشجوست به یکی از دانشگاه‌های پویای علمی در کشور تبدیل شده است و پذیرش دانشجو در این دانشگاه تثبیت شده و به هیچ وجه شاهد کاهش آمار دانشجو نیستیم.

وی درخصوص افزایش رشته‌های این دانشگاه با توجه به نیاز شهرستان ساوه در حوزه‌های گوناگون بویژه تربیت نیروی انسانی در حوزه صنعتی و کشاورزی گفت: تقاضای افزایش رشته با توجه به نیاز شهرستان بویژه در حوزه کشاورزی مطرح شده و بزودی شاهد جذب دانشجو در رشته‌های جدید هستیم.

فغانی در ادامه از انعقاد تفاهم نامه با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور برای برگزاری دوره‌های آزاد کوتاه مدت به منظور مهارت‌آموزی دانشجویان پیام نور خبر داد و گفت: بیش از 400 دوره کوتاه مدت جهت توانمندسازی دانشجویان و مهارت آموزی آنان برگزار شده است که دانشجوی پیام نور صرفا به دریافت مدرک اکتفا نکرده و علاوه بر کیفیت در آموزش فرا گرفته از مهارت لازم نیز برخوردار باشد.

وی تصریح کرد: دانشگاه پیام نور بیشترین جذب بازار کار را در بین سایر دانشگاه‌ها به دلیل کیفیت بخشی در آموزش و مهارت‌آموزی دارد و فارغ‌التحصیل پیام نور بیکار به زحمت می‌شود پیدا کرد.

وی خاطرنشان کرد: در این دانشگاه شرایط به گونه‌ای فراهم شده که تحصیل تسهیل یابد بدین ترتیب که بنا به میل متقاضی حضور در کلاس‌های درس این دانشگاه اجباری نبوده و از همین رو دانشگاه پیام نور بهترین فرصت برای تحصیل شاغلین و افرادی است که به هر دلیل نمی‌توانند در کلاس درس حضور یابند. 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: