• جمعه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 965-6792-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

مقدسی عنوان کرد:

محیط زیست باید شاه بیت برنامه های توسعه باشد/مدیران نگاه برنامه محور داشته باشند

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار داشتیم وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش فردی قوی‌تر معرفی می‌شد. همچنین انتظار بر این بود که افراد نخبه و شایسته در بین زنان نیز در این کابینه حضور داشتند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سیدمهدی مقدسی در نشست چشم انداز توسعه استان مرکزی در دولت دوازدهم که با حضور شوراهای توسعه شهرستان‌ها برگزار شد، افزود: در دولت نهم و دهم شکاف برنامه چشم انداز توسعه بسیار شد.

عضو کمیسیون صنعت، معدن مجلس شورای اسلامی با اشاره به معرفی کابینه جدید دولت  با بیان اینکه حمایت از دولت به شدت ادامه دارد، افزود: ما از دولت سهم خواهی نکرده‌ایم و تنها شاخص‌ها را معرفی کرده و مطالبات مردم را مکررا در جلسات خصوصی به گوش رئیس جمهور رساندیم.

وی تصریح کرد: به وزرایی که موفق بوده‌اند رای می‌دهیم و اگر ویژگی‌های لازم را نداشته باشند به آنها رای نمی‌دهیم. انتظار داشتیم وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش فردی قوی‌تر معرفی می‌شد. همچنین انتظار بر این بود که افراد نخبه و شایسته در بین زنان نیز در این کابینه حضور داشتند.

مقدسی به اعضای شورای شهر جدید توصیه کرد که انسجام خود را حفظ کنند. اگر شورای شهر و شهردار آینده عضو موفقی باشد یقینا با موفقیت آینده شهر را رقم می‌زنیم.

وی افزود: انحراف از برنامه توسعه در دنیا تنها پنج درصد است، اما انحراف کشور ما از چشم انداز 20 ساله حداقل 40 شده است. این شکاف ناشی از اعتقاد نداشتن دولت‌ نهم و دهم به برنامه و هدررفت منابع است این در حالی است که بهتر بود 700 میلیارد دلار درامد ناشی از نفت را صرف اجرای چشم انداز می‌کردیم.

مقدسی تصریح کرد: برنامه ششم توسعه  دارای 83 ماده و 100 تبصره است، از روحانی به عنوان رئیس جمهور انتظار می‌رود که به برنامه ششم اعتقاد داشته و آنرا اجرا کند.

عضو هیات رئیسه فراکسیون امید گفت: یکی از موضوعات مهم و محوری در برنامه مربوط به برنامه راهبردی آب و محیط زیست است. مسئله محیط زیست باید شاه بیت هر برنامه‌ای باشد چراکه توسعه پایدار بدون ملاحظات محیط زیستی معنا و مفهوم ندارد.

وی توجه به توسعه مکان‌محورها، بافت‌های ناکارآمد شهری و حاشیه نشینی، اقتصاد صنعت و معدن، علم و فناوری و انرژی، بهبود فضای کسب و کار، اشتغال، فضای مجازی، تامین منابع مالی در اقتصاد، نظام عادلانه پرداخت‌ها، بیمه اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی را از اهداف برنامه‌های توسعه عنوان کرد.

مقدسی با تاکید بر اینکه مدیران باید نگاه توسعه‌ای و برنامه محور داشته باشند، اظهار کرد: سالانه باید 65 میلیارد دلار منابع وارد شود تا بتوانیم اهداف برنامه را پیاده کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: