• جمعه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 965-6892-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

تعریف چشم‌انداز توسعه به معنای اقدام برای تعامل با خود و دنیاست

رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در استان مرکزی گفت: تعریف چشم انداز توسعه در یک جمله به معنای اقدام در راستای تعامل با خود و دنیاست.  

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، رضا آستانه در نشست چشم انداز توسعه استان مرکزی در دولت دوازدهم افزود: در کابینه معرفی شده‌ی دولت حرف و حدیث زیاد است، همچنین در استفاده از توانمندی‌های زنان خلا را شاهد هستیم که قابل ذکر است و باید جبران شود و استفاده ابزاری از زنان صورت نگیرد.

وی با اشاره به اهمیت توجه به اقلیت‌های مذهبی گفت: ایران برای ما اولویت اول و آخر است تمام کسانی که در این کشور زندگی می‌کنند از حقوق مساوی برخوردارند. دولت در قبال اقلیت‌های مختلف قومی و مذهبی مسئول است و باید سهم آنها در عرصه‌های مختلف لحاظ شود.

آستانه تصریح کرد: بانک اطلاعاتی از پتانسیل نیروی انسانی تهیه شده است که بیانگر سطح توانمندی‌های استان به خصوص در زمینه استفاده از ظرفیت‌های زنان و جوانان است، باید تلاش کنیم در عرصه استانی و کشوری از وجود آنها استفاده شود.

وی با بیان اینکه مردم کارفرماهای اصلی کشور هستند، افزود: هیچکدام از مسئولان نمی‌توانند جدا از خواست‌های مردم و نیاز کشور فعالیت کنند. این مهم، موضوعی است که در شوراهای توسعه اصلاح طلبان شهرستان‌های 12 گانه نیز به دنبال تحقق آن هستیم. باید پیوند بین نیروهای فعال در سطح شهرستان‌‌ها ایجاد شود.

آستانه اظهار کرد: فوندانسیون بعداز انتخابات ریاست جمهوری اردیبهشت‌ماه امسال ریخته شده است و اثرات آن به آرامی خود را نشان می‌دهد که استوار شدن آن مستلزم زمان است.

وی با بیان اینکه چشم انداز توسعه استان تابعی از چشم انداز توسعه کشور است، افزود: در سطح ملی هرکس از منظری خاص به این مهم نگاه می‌کند، اما چشم انداز در یک جمله به معنای تعامل با خود و دنیاست.  

رئیس ستاد روحانی در استان مرکزی ادامه داد: در جهت توسعه کشور ابتدا باید روابط بین خود و جهان را تنظیم کنیم.

آستانه اظهار کرد: امروز در عصر دانش قرار داریم و بیشترین بهره وری در اختیار دنیاست از این رو باید این موضوع را باور کرده و سرجنگ با دنیا نداشته باشیم بلکه باید به دنبال صلح باشیم. این هدف جزو مطالبات اصلی است و روحانی حتما فراموش نمی‌کند که ملت دنبال پیشرفت و جبران عقب افتادگی‌ها، همچنین دنبال برقراری ارتباط عزت‌مند با دنیاست و نباید باکسی خصومتی داشته باشیم.

وی افزود: تولید، توسعه و منابع حلقه‌هایی متصل به هم هستند و در تنظیم روابط، سودها دو طرفه است که باید در نظر گرفته شود.

آستانه همچنین نقش آموزش و پرورش را در توسعه بی‌بدیل دانست و توجه به زیربنای آنرا مفید و اثرگذار عنوان کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: