• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-3187-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

علی‌نژاد:

70 درصد دانشجو‌معلمان کشور بومی هستند/توجه دانشگاه فرهنگیان به ورزش خوابگاهی و همگانی

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در آئین اختتامیه 23مین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه فرهنگیان گفت: 70 درصد دانشجو معلمان در سطح کشور بومی هستند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، دکتر معصومه علی‌نژاد در آئین اختتامیه بیست و سومین المپیاد ورزشی دانشجو معلمان دختر دانشگاه فرهنگیان که به مدت یک هفته به میزبانی استان مرکزی برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: این دوره از المپیاد دختران در حالی به پایان می‌رسد که دانشجومعلمان نقش تربیتی و معلمی خود را با تجلیل و اهدای کاپ و مدال‌های خود به فرزند شهید حججی از شهدای مدافع حرم، به منصه ظهور گذاشتند و ایثار و احترام خود به شهدا را نشان دادند.

وی افزود: این دانشجویان ورزشکار در عرصه‌های ورزشی زحمات بسیاری کشیدند و امروز رسالت معلمی خود را به بهترین شکل نشان داده و با اهدای جوایز خود به خانواده شهید مدافع حرم بر نقش تربیتی خود مهر تایید زدند.

علی‌نژاد هدف از برگزاری این مسابقات را ایجاد روحیه شادی و نشاط در خوابگاه‌ها عنوان و اظهار کرد: یکی از اهدافی که در معاونت دانشجویی دانشگاه فرهنگیان به دنبال آن هستیم، توجه به ورزش خوابگاهی و همگانی است که در کنار آن به ورزش قهرمانی نیز خواهیم رسید.

وی تصریح کرد: باید برای جدا کردن رکود و خمودگی از خوابگاه‌ها سراغ ورزش خوابگاهی برویم. حدود یک ماه گذشته جرقه پرارزشی در این رابطه زده شد و اولین المپیاد ورزش همگانی وزارت علوم را پشت سرگذاشتیم که با آمادگی‌ها و بسترهای ایجاد شده دانشجومعلمان دختر و پسر دانشگاه فرهنگیان موفق شدند رتبه اول را در بین 95 دانشگاه کشور کسب کنند.

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان افزود: امروز به بخشی از اهداف تحت عنوان ورزش خوابگاهی و همگانی که در فروردین‌ماه امسال به عنوان برنامه اولویت‌دار اعلام کرده بودیم دست یافتیم و امید است تا پایان سال تحصیلی بتوانیم برنامه‌های دیگر را در حوزه ورزش پیاده سازی کنیم.

وی ادامه داد: حدود 880 دانشجو معلم دختر از 31 استان کشور در بیست و سومین المپیاد ورزشی دانشجو معلمان در شش رشته با یکدیگر به رقابت پرداختند. تعداد کل ورزشکاران دختر و پسر طی دو هفته برگزاری المپیاد سه هزار نفر در تمامی رشته‌ها است.

وی تعداد کل دانشجو معلمان کشور را حدود 65 هزار نفر عنوان کرد و با بیان اینکه 70 درصد دانشجو معلمان بومی هستند، افزود: سیاست دانشگاه فرهنگیان و وزارت آموزش و پرورش بر این بوده است که دانشجو معلمان در شهرها و استان‌های خود به صورت بومی حضور داشته باشند مگر اینکه کدرشته مورد نظر در آن محل وجود نداشته باشد.

علی‌نژاد در بخش دیگری از سخنانش در خصوص اولویت‌های آتی این معاونت گفت: اولویت‌های آتی معاونت دانشجویی در ارتباط با ایجاد حرکت و پویایی است که قطعا بخشی از این هدف در ورزش محقق خواهد شد و بخشی در زمینه برخورداری از سراهای دانشجویی بانشاط است.

علی‌نژاد ادامه داد: از دیگر اولویت‌های این دانشگاه تنوع بخشی و کیفیت بخشی به تغذیه دانشجویان است چراکه آنها والدین و معلمان آینده این مرز و بوم خواهند بود که سلامت آنها باید مورد توجه قرار گیرد از این رو تمام تلاش خود را برای کیفیت‌بخشی به بخش غذا در خوابگاه دانشجویان به کار خواهیم بست.

علی‌نژاد در خصوص رشته‌های جدید این دانشگاه بیان کرد: دو یا سه استان در کشور از رشته مشاوره برخوردار خواهند شد. همه 16 رشته‌ای که در ابتدا از وزارت علوم و تحقیقات مجوز گرفتند در حال حاضر احصا شده و امسال دانشجوی جدید خواهیم داشت.

به گزارش ایسنا، رشته‌های تیمی فوتسال و والیبال امروز برگزار شد و رشته‌های انفرادی همچون دو و میدانی، تنیس روی میز، بدمینتون و تکواندو در روزهای گذشته برگزار شده بود.

در مراسم اختتامیه المپیاد ورزشی در بخش دختران امروز از استان‌های برتر و فنی‌ترین ورزشکاران در رشته‌های فوتسال و والیبال با اهدای مدال و کاپ قهرمانی تقدیر به عمل آمد. تقدیر از برترین‌ها در دیگر رشته‌ها طی روزهای گذشته انجام شده بود.

بیست و سومین المپیاد ورزشی دانشجو معلمان دختر دانشگاه فرهنگیان همراه با برنامه‌ای جانبی همچون بازدید از آثار تاریخی فرهنگی، برگزاری کارگاه کنترل خشم، ازدواج موفق و مهارت های پیش از ازدواج بود.

در گروه آقایان نیز این رقابت‌ها از 25 مرداد آغاز می شود و تا  31 مردادماه 96 ادامه دارد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: