• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-14784-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

کاهش آمار شرارت در استان مرکزی/آمار خودکشی بالاست

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: خودکشی در استان مرکزی در چهارماهه نخست سال جاری 71 درصد افزایش داشته است و این مسئله باید توسط نهادهای مرتبط مورد بررسی قرار گرفته و راهکار موثر ارائه شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سردار عزیزی در نشست خبری امروز که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، گفت:در رابطه با انخاب تیترها باید دقت شود به عنوان نمونه نزاعی در تفرش اتفاق افتاد که در این نزاع از چاقو استفاده شد و تیتر عجیبی با عنوان نزاع خونین در تفرش زده شد در صورتی که هفته بعد قتلی بواسطه چاقو اتفاق افتاد و اصلا مورد توجه قرار نگرفت.

وی با بیان اینکه آمار ارائه شده در این جلسه مربوط به چهارماه و 20 روز نخست سال جاری است، افزود: در این مدت 29 فقره خودکشی در استان مرکزی به وقوع پیوسته که با توجه به وقوع 17 فقره خودکشی در مدت مشابه سال قبل افزایش 71 درصدی این معضل را شاهد هستیم.

وی بیان کرد: در این مدت 4307 فقره سرقت ثبت شده که نسبت به سال قبل با 4326 فقره سرقت 0.4 درصد کاهش سرقت در استان در این مدت محقق شده است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: کشفیات در بخش سرقت در سال جاری 3579 فقره بوده که نسبت به سال قبل 83 درصد افزایش کشفیات محقق شده است.

سردار عزیزی عنوان کرد: در بخش نزاع و درگیری 70 فقره در مدت ذکر شده سال جاری و 125 فقره در سال گذشته به ثبت رسیده که براین اساس 44 درصد کاهش نزاع و درگیری را در این مدت شاهد هستیم.

وی ادامه داد: امسال 5145 فقره نزاع فردی را شاهد بود‌ه‌ایم، سال قبل نیز 5728 فقره ثبت شده که این ارقام 10 درصد کاهش در این بخش نشان را می‌دهد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی بیان کرد: در بخش مواد مخدر 2051 کیلوگرم در مدت ذکر شده کشفیات مواد مخدر اتفاق افتاده است که نسبت به سال قبل با 1992 کیلوگرم کشف، سه درصد افزایش کشف را شاهد هستیم.

سردار عزیزی عنوان کرد: در مدت ذکر شده امسال 5023 نفر در بخش مواد مخدر دستگیری انجام شده که نسبت به سال قبل 23 درصد کاهش نشان می دهد ولی در بخش دستگیری قاچاقچیان تغییری نسبت به سال قبل نداشته‌ایم.

وی با بیان اینکه امسال هفت باند در بخش مواد مخدر منهدم شده و تغییری در این بخش نسبت به سال قبل رخ نداده است، عنوان کرد: در بخش شرارت، زورگیری، باج گیری و ... 11 فقره ثبت شده که نسبت به سال قبل با 28 فقره وقوع این جرم‌ها، 61 درصد کاهش شرارت در استان ثبت شده است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی عنوان کرد: هفت فقره قتل در مدت چهار ماه و 20 روز امسال به وقوع پیوسته که با توجه به آمار 13 فقره قتل سال قبل، 46 درصد کاهش در استان در این مدت به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: در بخش جرائم جعل اسناد و مدارک 279 فقره جعل در مدت ذکر شده امسال به ثبت رسیده که با توجه به آمار 310 فقره‌ای جعل در مدت مشابه سال گذشته، 10 در درصد کاهش در این بخش مشاهده می شود.

فرمانده انتظامی استان مرکزی بیان کرد: 834 فقره وقوع کلاهبرداری در مدت ذکر شده امسال و 907 فقره در مدت مشابه سال قبل به ثبت رسیده که هشت درصد کاهش کشف جعل و کلاهبرداری را در این بخش شاهد بوده‌ایم.

عزیزی عنوان کرد: در این مدت 81 میلیارد ریال و سال گذشته 120 میلیارد ریال کالای قاچاق کشف شده است که در این بخش  33 درصد کاهش کشف ثبت شده است.

وی با اشاره به افزایش کشفیات خودروی سبک در این مدت اظهار کرد: امسال 198 دستگاه خودرو توقیف شده است، اما به دلیل حمل کالای قاچاق با وسایل نقلیه سبک کاهش کشفیات کالای قاچاق ثبت شده است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: در بخش مبارزه با کالای قاچاق در چهار ماه و 20 روز سال گذشته 308 نفر و امسال 664 نفر دستگیر شده‌اند که 116 درصد افزایش دستگیری در بخش قاچاق به ثبت رسیده است.  

عزیزی بیان کرد: امسال 49 نفر از اراذل دستگیر شده‌اند که نسبت به سال قبل با 35 نفر دستگیری 40 درصد افزایش در این بخش به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: در بخش مقابله با تخلفات صنفی امسال 172 فقره و در مدت مشابه سال گذشته 151 برخورد صورت گرفت و در مجموع 14 درصد افزایش در این بخش به ثبت رسیده است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: در بخش مشروبات الکلی، سلاح و مهمات آمار مطلوبی ثبت شده که به دلیل احترام به جامعه از ذکر این آمار اجتناب می‌شود.

عزیزی بیان کرد: 2133 نفر از اتباع بیگانه امسال دستگیر شده‌اند و نسبت به سال قبل 10 درصد افزایش دستگیری در این بخش محقق شده است.

وی عنوان کرد: یکی از مسائل روز موضوع تجمع صنفی است که امسال با 118 مورد تجمع نسبت به سال قبل، 247 درصد افزایش تجمع در استان به ثبت رسیده است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی افزود: در بخش جرائم سایبری 206 فقره پرونده در مدت ذکر شده امسال تشکیل شده که نسبت به سال قبل با تشکیل 92 فقره پرونده 124 درصد افزایش در این بخش به ثبت رسیده است.

عزیزی بیان کرد: در بخش جرائم یارانه‌ای 235 فقره پرونده طی سال قبل تشکیل شد و با توجه به تشکیل 100 فقره پرونده در سال گذشته در این بخش افزایش 135 درصدی به ثبت رسیده است. از مجموع جرائم انجام شده در این بخش 114 درصد کشف شده است.

وی در خصوص آمار تصادفات رانندگی عنوان کرد: در این مدت 33 نفر در تصادفات رانندگی درون شهری و 166 نفر در تصادفات برون شهری فوت کرده‌اند و در مجموع 18 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش فوتی در بخش تصادفات ثبت شده است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی بیان کرد: در مدت ذکر شده سال جاری 18 هزار و 143 دستگاه خودرو و موتورسیکلت با عناوین مختلف متوقف و روانه پارکینگ شده‌اند.

وی عنوان کرد: امسال 170 هزار و 69 مورد تماس شهروندان با سامانه 110 ثبت شده است که 10 درصد افزایش تماس شهروندان با این سامانه با نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد هستیم.

سردار عزیزی افزود: در مدت ذکر شده امسال هشت مورد پاکسازی محله‌ها بویژه در شهرستان اراک انجام شده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: