• یکشنبه ۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-1185-5
  • خبرنگار : 10152
  • منبع خبر : ----

ابراز تاسف نماینده اراک در مجلس شورای اسلامی از مهاجرت هنرمندان

نماینده اراک‌، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: جای تاسف است که هنرمندان از خطه اراک مهاجرت می‌کنند و هنرشان را به شهرهای دیگر می‌برند .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، علی‌اکبر کریمی در یادمان استاد حبیب‌الله امیدوار خوشنویس فقید اراکی که در فرهنگسرای آئینه برگزار شد، گفت: شهر اراک خطه‌ای عالم‌پرور و هنرپرور است و در عرصه هنر هم بزرگان بسیاری را تقدیم کشورمان کرده است .

وی عنوان کرد: به رغم فرموده شیخ سعدی که می‌گوید هنرمند هر جا رود بر صدر نشیند و قدر ببیند، شاید بسیاری از بزرگان این عرصه مشمول نامهربانی‌ها می‌شوند و برخی از آنها حتی مجبور به مهاجرت از این شهر می‌شوند .

کریمی تصریح کرد: استاد عیسی خان بهادری و استاد باباخانی از جمله استادانی بودند که به شهرهای دیگر هجرت کردند و در این مسیر شاگردان بزرگی را پروراندند، به هر حال جای تاسف است که هنرمندان از این خطه دور می‌شوند و هنر خود را به شهرهای دیگر می‌برند .

وی با اشاره به اینکه امثال استاد رضوانی و امیدوار که بزرگان خطاطی بودند دار فانی را وداع گفتند، افزود: قطعا هنرآموزان و شاگردانی که توسط این اساتید پرورانده شدند این راه را ادامه خواهند داد .

کریمی عنوان کرد: امیدواریم همواره شاهد نشاط و شادی در محیط فعالیت‌های هنری در شهرمان باشیم و قدر و منزلت هنرمندان را بدانیم و در ایامی که آنها در قید حیات هستند از آنها تجلیل کنیم .

کریمی تصریح کرد: امید است که همه دست اندرکاران شهر برای تقدیر از اساتید و هنرمندان، بستر لازم برای عرضه آثار و  حمایت‌های مادی و معیشتی از آنان را فراهم کنند. اخیرا قوانین مطلوبی در رابطه با حمایت از هنرمندان در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است که البته این مهم کمترین کاری است که می توان برای حمایت از هنرمندان انجام داد .

به گزارش ایسنا، معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی نیز در این مراسم ، گفت: هر زمان که هنرمندی از دنیا می‌رود به هویت و فرهنگ ما ضایعه‌ای وارد می‌شود و مسلما از دست دادن استاد امیدوار یک ضایعه را برای دنیای هنر رقم زده است .

طبیب‌زاده با اشاره به اینکه استاد امیدوار نماد فروتنی بودند، عنوان کرد: استاد امیدوار نه تنها در زمینه هنر خوشنویسی شاگردان بسیاری را پرورش داد، بلکه در اخلاق‌، منش و خضوع نیز استادی بود که شاگردان به او اقتدا می‌کردند .

گفتنی است در پایان مراسم ضمن تقدیر از خانواده استاد حبیب‌الله امیدوار، تمیر یادبود این هنرمند به خانواده وی تقدیم شد. همچنین افتتاح نمایشگاه معرق استاد ذبیح‌اله اسدی که آثار خطاطی استاد امیدوار را به صورت تابلو معرق خلق کرده بود، از جمله برنامه‌های این یادمان بود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: