• دوشنبه ۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-1491-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

برخورداری 97.3 درصدی روستاهای استان مرکزی از گاز طبیعی

معاون مهندسی و اجرای شرکت گاز استان مرکزی از برخورداری 97.3 درصدی روستاهای استان از گاز طبیعی خبر داد و گفت: ضریب نفوذ گازرسانی در شهرستان ساوه از مرز 90 درصد عبور کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، حمید رمضانی در مراسم بهره‌برداری از گازرسانی به هفت روستای بخش مرکزی و نوبران ساوه که به طور نمادین در روستای سینک از توابع بخش مرکزی ساوه و در هفته دولت با حضور معاون عمرانی استانداری مرکزی و جمعی دیگر از مسئولان برگزار شد، افزود: تا قبل از گازرسانی به این هفت روستا ضریب نفوذ گازرسانی در این شهرستان 87 درصد بود.

وی بیان کرد: هم‌اکنون تمامی شهرهای استان مرکزی از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند و میانگین استانی برخورداری روستاهای استان از گاز طبیعی 97.3 است. امیدواریم بتوانیم ضریب نفوذ روستاهای شهرستان ساوه را که هم‌اکنون از مرز 90 درصد گذشته به میانگین استانی برسانیم.

این مقام مسئول در شرکت گاز استان مرکزی در ادامه به تشریح گزارش گازرسانی به هفت روستای شهرستان ساوه پرداخت و گفت: گازرسانی به روستاهای قلعه عبداله، سینک، خرم آباد، مجیدیه و قلندریه، از توابع بخش مرکزی و روستاهای جعفرآباد و چالفخره از توابع بخش نوبران از محل منابع داخلی شرکت گاز استان مرکزی اجرا شده است  که هزینه تامین کالا و اجرای این پروژه‌ها بالغ بر 9 میلیارد و 234 میلیون ریال است.

وی از بهره مندی این روستاها از گاز طبیعی همزمان با هفته دولت خبر داد و افزود: جهت گازرسانی به روستاهای فوق 30 هزار و 950 متر شبکه گاز از نوع پلی اتیلن اجرا شده است.

رمضانی تصریح کرد: با نصب 140 عدد علمک گاز بیش از 140 خانوار ساکن در این هفت روستا از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند که با جایگزینی این سوخت پاک به جای دیگر سوخت ها سالانه 280 هزار لیتر در مصرف فرآورده‌های نفتی صرفه جویی اقتصادی خواهد شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: