• دوشنبه ۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-1591-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

سه پروژه عمرانی در ساوه افتتاح شد

معاون استاندار: خودکفایی در عرصه اقتصادی با اتکا به توان داخلی امکانپذیر است

همزمان با فرا رسیدن هفته دولت و با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی، معاون استاندار و فرماندار ساوه و جمعی از مقامات استانی و شهرستان سه پروژه عمرانی در این شهرستان افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، افتتاح ساختمان دهیاری روستای اولوسجرد نخستین پروژه‌ای بود که مورد بهره‌برداری قرار گرفت. این طرح با صرف هزینه‌ای بالغ بر دو میلیارد ریال ظرف مدت 6 ماه اجرا شده است که شامل ساختمان اداری دهیاری و ایستگاه آتش‌نشانی برای خدمات رسانی به این روستا و روستاهای همجوار است.

افتتاح ساختمان مجتمع دهیاری روستاهای شرفلو، یوسف آباد و چلپلو از دیگر طرح‌ها بود. این ساختمان که برای اولین بار در ساوه به صورت مجتمعی احداث شده است با صرف هزینه‌ای بالغ بر پنج میلیارد و 700 میلیون ریال در زمینی به مساحت 240 متر مربع و در دو طبقه احداث شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی همچنین کارگاه تولید قطعات بتنی که به همت شرکت تعاونی دهیاری‌های بخش مرکزی احداث شده بود را افتتاح کرد.

عزیز فیلی در حاشیه افتتاح این پروژه با تقدیر از شرکت تعاونی دهیاری‌های بخش مرکزی ساوه برای احداث این کارگاه تولیدی اظهار کرد: فلسفه فعالیت شرکت‌های تعاونی روستایی تقویت تولید ملی و ایجاد اشتغال است.

وی با تاکید بر نقش تعاونی‌های روستایی در تولید و اشتغال پایدار اظهار کرد: خودکفایی در عرصه اقتصادی با اتکا بر توان داخلی و حمایت از تولید ملی امکان‌پذیر است که از سیاست‌های راهبردی اقتصاد مقاومتی است.

وی حمایت دولت از تعاونی‌های روستایی را موجب شکوفایی و رونق اقتصادی در روستاها دانست که زمینه ماندگاری جمعیت روستایی را افزایش خواهد داد و روستاها را تولیدمحور و اشتغال زا خواهد کرد.

معاون عمرانی استانداری مرکزی با تاکید بر حمایت دولت از تعاونی‌های روستایی اظهار کرد: دولت این آمادگی را دارد که برای حمایت از تعاونی‌ها به هر میزانی که سرمایه نیاز دارند با هماهنگی بانک‌های عامل تسهیلات اعتباری مورد نیاز را تامین کند تا بتوان روستاها را تولیدمحور کرد.

وی بر نیاز سنجی روستاها در راستای ایجاد کارگاه‌های تولیدی توسط تعاونی‌ها تاکید کرد و افزود: در کنار سرمایه‌گذاری که توسط تعاونی دهیاری‌ها صورت می‌گیرد باید با نیازسنجی دقیق هر آنچه که در روستاها مورد نیاز است تولید کرد.

فیلی با اشاره به افتتاح کارگاه تولید قطعات بتنی به همت شرکت تعاونی دهیاری‌های بخش مرکزی ساوه اظهار کرد: فعالیت این شرکت دقیقا مطابق با نیازهای روستایی شکل گرفته است به طوری که قطعات بتنی مورد نیاز در روستاها برای کف پوش کردن معابر روستایی که موجب بهبود معابر می‌شود در این کارگاه تولید می شود و با تهیه اینگونه مصالح از این کارگاه علاوه بر ایجاد اشتغال از تولید ملی حمایت شده است و می‌توان نیاز قطعات بتنی شهرها و روستاهای دیگر را نیز تامین کرد.

وی خواستار تشکیل تعاونی‌های روستایی در نقاط مختلف استان در حوزه صنایع لبنی، تولیدات کشاورزی، دامی و طیور و پرورش آبزیان، خدمات عمرانی و صنعتی و صنایع دستی شد و بر تعامل و ارتباط موثر تعاونی‌های روستایی استان برای تامین نیاز روستائیان از تولیدات تعاونی‌ها تاکید کرد.

در ادامه مدیرعامل شرکت تعاونی دهیاری‌های روستایی بخش مرکزی ساوه نیز گفت: کارگاه تولید قطعات بتنی پرسی و سنگ مصنوعی با هدف تامین نیاز دهیاری‌های بخش مرکزی، شهرستان ساوه و استان مرکزی به قطعات بتنی از قبیل کف‌پوش، جدول، بلوک و انواع سنگ مصنوعی و به منظور ایجاد درآمد پایدار برای شرکت تعاونی دهیاری‌ها احداث شده است.

احمد درمانلو حمایت از تولید داخلی در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال پایدار را از جمله اهداف مهم احداث این واحد تولیدی دانست و افزود: در این طرح نزدیک به هفت میلیارد ریال به صورت مستقیم از محل درآمدی شرکت تعاونی دهیاری‌های بخش مرکزی سرمایه‌گذاری شده است.

وی با اشاره به اینکه در این کارگاه در یک شیفت برای 9 نفر به صورت تمام وقت و 6 نفر به صورت پاره وقت اشتغال ایجاد شده است، گفت: پیش‌بینی می‌شود که با فعالیت این کارگاه ماهیانه حدود 100 میلیون ریال درآمدزایی برای تعاونی از فعالیت این کارگاه ایجاد شود.

درمانلو در ادامه با اشاره به فعالیت های این تعاونی به حضور موفق شرکت تعاونی در سومین نمایشگاه جامع دستاوردهای شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اشاره کرد که منجر به کسب عنوان تعاونی برتر و دریافت لوح تقدیر از معاونت عمرانی وزارت کشور شد .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: