• سه شنبه ۷ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-487-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

مجوز تأسیس مرکز SCD به دانشگاه آزاد اراک اعطا شد

مجوز تأسیس مرکز ارتقاء شایستگی های دانشجویان (SCD) در راستای اجرای طرح توانمند سازی مهارتی دانشجویان و فارغ التصیلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال به دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک اعطا شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از پایگاه خبری دانشگاه آزاد، در راستای ارتقاء دانش فنی و حرفه‌ای دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه جلسه ای جهت تعامل و امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی با اداره کل سازمان فنی و حرفه ای استان برگزار شد.

این تفاهم نامه در راستای تحقق شاخص های اقتصاد مقاومتی منعقد شده و استفاده از ظرفیت های علمی، تحقیقاتی و صنعتی پژوهشگران و نخبگان دانشگاهی استان مرکزی و توجه به رسالت اصلی دانشگاه در تربیت و تأمین نیروی متخصص و دارای مهارت فنی متناسب با نیاز کشور، تدوین و بازنگری استانداردهای آموزش شغل و شایستگی های حرفه ای توسط دانشگاه به عنوان موتور فکری جامعه، استفاده بهتر از امکانات شامل فضا، تجهیزات آموزشی و کارگاه های موجود دانشگاه، اجرایی کردن قانون الزام فراگیری آموزش های فنی وحرفه ای، اشتغال و کارآفرینی با رویکرد مهارت ورزی، برگزاری کارگاه های مختلف علمی و آموزشی، استفاده از توانمندی های بومی دانش آموختگان و جامعه دانشگاهی همکاری در برگزاری همایش های تخصصی و نمایشگاه های محلی مرتبط، همکاری در خصوص تألیف و انتشار کتب و نشریات علمی و پژوهشی و تهیه و تبادل عناوین تحقیقاتی مورد نیاز طرفین جهت اداره کل آموزشی فنی و حرفه ای استان از اهم مفاد این تفاهم نامه است .

دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی با امضای این تفاهم‌نامه‌ با اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان مرکزی همکاری‌های خود را با این سازمان گسترش خواهد داد .

علیرضا نظام آبادی دبیر هیأت امنا و رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی، امضای این تفاهم‌نامه‌ را زمینه ساز گسترش سطح همکاری و تعامل دو طرف عنوان و آن را برای اشتغال دانش آموختگان اثربخش ارزیابی کرد .

وی با بیان اینکه رویکرد مثبت دانشگاه آزاد با تایید مسئولان ارشد این دانشگاه حرکت به سمت و سوی اشتغال و کار آفرینی خواهد بود،گفت: طبیعی است که این مجموعه به تنهایی قادر نیست به اهداف کلان دست پیدا کند و همکاری و همراهی همه دستگاه‌ها و نهادهای کشور در این راستا ضرورت دارد. در این میان دانشگاه آزاد اسلامی با دارا بودن پتانسیل و ظرفیت های فراوان علمی و پژوهشی می‌تواند نقش بسزایی در امر توسعه اشتغال و کارآفرینی داشته باشد .

دبیر هیات امنای استان مرکزی با بیان اینکه توسعه ظرفیت‌های مشارکت‌پذیر دو سازمان در راستای توسعه آموزش و مهارت از اهداف مهم دو سازمان در سطح استان است، اظهارکرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان با توجه به رسالتی که در راستای آموزش و پژوهش و اثرگذاری در سطح استان دارد، آمادگی دارد در قالب تفاهم‌نامه و همکاری با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی و سایر دستگاه ها، ادارات، نهادها و ... این همکاری را بسط و توسعه دهد .

نظام آبادی با اینکه دانشگاه موتور فکری جامعه است، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی دارای زیرساخت های لازم و امکانات علمی، پژوهشی و آزمایشگاهی است. این دانشگاه همچنین اساتید مجرب و حدود 40 هزار دانشجو در رشته ها و گرایش های مختلف فنی مهندسی، علوم انسانی، علوم پزشکی، علوم پایه دارد که قریب به 50 درصد این دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا هستند و با سوق دادن پروژه ها و پایان نامه های آنها به سمت نیازهای استان می توان جهت مرتفع کردن نیازهای تخصصی و رفع معضلات استان از این  فرصت به خوبی استفاده کرد.

رئیس دانشگاه آزاداسلامی اراک از آمادگی این دانشگاه برای دریافت بانک اطلاعاتی از مشکلات، معضلات و ارتقاء سطح کیفی محصولات خبر داد و گفت: اعضای هیأت علمی، اساتید حق التدریس و دانشجویان تحصیلات تکمیلی آماده اند که طرح های معرفی شده را در اولویت کاری خود قرار دهند و موضوعات معرفی شده را به صورت طرح های مشترک یا بصورت پایان نامه ارشد و دکتری مورد بحث و بررسی قرار دهند.

رییس واحد اراک در بخش دیگری از سخنانش گفت: امید است با انعقاد تفاهم نامه بین دو مجموعه تأثیرگذار استان در توسعه آموزش، مهارت، کار آفرینی و اشتغال نقش آفرینی کنیم و باعث ارتقای سطح آموزش توأم با مهارت دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی باشیم.

فریبرز فضلی‌خانی مدیرکل فنی و حرفه ای استان مرکزی نیز با بیان اینکه رویکرد جلب حمایت و تعامل با دستگاه‌ها و مجموعه‌های تاثیرگذار از اهداف اداره کل فنی و حرفه ای استان است، گفت: تفاهم‌نامه مذکور شامل همکاری مشترک بین دو مجموعه بزرگ و تاثیرگذار در سطح استان خواهد بود.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان مرکزی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان بواسطه دارا بودن پتانسیل های خیلی خوب علمی، آموزشی و پژوهشی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی می تواند درخصوص توسعه مهارت و اشتغال تأثیرگذار باشد، تصریح کرد: در این تفاهم نامه مقرر است در محل‌ها و مکان‌هایی که امکان توسعه فعالیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد با درخواست‌های دانشگاه موافقت کرده و روند فعالیت‌های مذکور را تا جای ممکن برای دانشگاه تسهیل کنیم.

وی افزود: جنبه‌های الزام‌آوری در این تفاهم نامه وجود ندارد و تفاهم مبتنی بر این است که ما ظرفیت‌ها، فضا و امکانات و مجوزهایی که می‌توانیم در حوزه آموزش مهارت و کار ورزی در اختیار دانشگاه آزاداسلامی قرار دهیم.

براساس این تفاهم نامه مجوز تأسیس مرکز ارتقاء شایستگی های دانشجویان (SCD)   در راستای اجرای طرح توانمند سازی مهارتی دانشجویان و فارغ التصیلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال به دانشگاه آزاداسلامی واحد اراک اعطا شد و ساختمان علم الهدی در مجتمع قائم مقام فراهانی به این مرکز اختصاص یافت .

این تفاهم نامه در 9 ماده و 32 بند تهیه و به امضای رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان رسید .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: