• پنجشنبه ۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-5984-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

سپهتن تصادفات بین شهری را کاهش می دهد/نصب سپهتن بر روی ناوگان سواری کرایه از مهر 96

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی گفت: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده و مصوبات قانونی مبنی بر تجهیز ناوگان حمل و نقل جاده ای کشور نصب سامانه سپهتن بر روی ناوگان سواری کرایه از ابتدای مهرماه 96   آغاز می شود و از 30 آبان 96 با ناوگان متردد فاقد سامانه برخورد خواهد شد .

غلامعباس بهرامی نیا در گفتگو با ایسنا، منطقه مرکزی، از تشکیل نشست آموزشی سامانه سپهتن با حضور مدیران عامل و کارکنان شرکتهای حمل و نقل مسافر استان خبر داد .

وی با اشاره به اینکه سامانه پايش هوشمند تردد ناوگان (سپهتن) سامانه اي است كه به منظور نظارت و كنترل بهينه تردد ناوگان حمل و نقل عمومي جاده اي طراحي و ايجاد شده افزود: نصب این سامانه بر روی ناوگان مسافر( اتوبوس ) به صورت کامل در استان اجرا شده است .

وی با اشاره به اینکه این سامانه كنترل و نظارت بر ناوگان مسافری را تسهیل می کند افزود: ارتقاء بهره وری حمل و نقل عمومی کشور در راستای اقتصاد مقاومتی و همچنین افزایش ایمنی و ارتقاء سطح کنترل و پایش لحظه ای عملکرد ناوگان، از اهداف اصلی استفاده از طرح سپهتن در راستای اجرای شبکه سیر در حوزه حمل و نقل مسافر است.

بهرامی نیا در خصوص توضیح عملکردی این سامانه افزود: سامانه سپهتن مي تواند با تشخيص كاركردهاي واقعي رانندگان بستري براي شناسايي اين افراد فراهم آورد؛ اين سيستم مي تواند با كنترل سرعت تردد هاي بين شهري خطرات ناشي از تصادفات و سوانح را به شكل گسترده اي كاهش داده و نهايتا سلامتي و ايمني خود رانندگان را  تضمين کند.

وی گفت: با نصب این سیستم از این پس امکان کنترل و نظارت بر نحوه عملکرد رانندگان ناوگان مشترکا توسط این اداره کل، شرکت های حمل و نقل مسافر و پلیس راه وجود خواهد داشت .

وی در ادامه افزود: اين سيستم حتي قادر است در خصوص مواردي نظير نداشتن بيمه، معاينه فني، همچنين جلوگيري از قاچاق سوخت و ... هم كمك شاياني به مجريان قانون كند .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: