• پنجشنبه ۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-6184-5
  • خبرنگار : 10152
  • منبع خبر : ----

کلینیک توانبخشی سالمندان خدیجه کبری(س) اراک افتتاح شد

کلینیک جامع توابخشی سالمندان خدیجه کبری(ع) وابسته به موسسه خیریه سالمندان استان مرکزی افتتاح شد .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، رئیس شورای کلانشهر اراک در مراسم افتتاحیه این مرکز گفت: پدر و مادر در فرهنگ ایرانیان جایگاه بسیار ارزشمندی دارند. متاسفانه ممکن است برخی از پدران و مادران در سنین پیری در شرایطی قرار بگیرند که نیازمند به کمک‌رسانی و توابخشی داشته باشند .

کاوه فلک‌افلاکی افزود: ممکن است در سنین پیری هر فردی با مشکلاتی که نیاز به توابخشی دارد، مواجه شود، در همین راستا کمک افراد خیر در این زمینه ارزشمند است .

وی بیان کرد: شورای شهر حمایت از مجموعه‌هایی که به مردم کمک می کنند و در این زمینه تلاش واقعی دارند را وظیفه خود می‌داند و از اینگونه فعالیت‌ها حمایت می‌کند .

وی در پایان جلسه قول داد اتاقی با تمام امکانات دندانپزشکی در این مجموعه راه‌اندازی شود .

به گزارش ایسنا، رئیس هیات مدیره موسسه خیریه سالمندان استان مرکزی نیز در این جلسه گفت: خانواده ساریخانی و ساری متولی و مبدع اصلی راه‌اندازی این مرکز توانبخشی بودند. این کلینیک با گرایش طب سالمندان راه اندازی شده است که امیدواریم بتوانیم با وجود متخصصان اندک در این حوزه به همه سالمندان خدمات ارائه دهیم .

حسن الحسینی با بیان اینکه هدف از این اقدام فراهم آوردن زندگی شادتر برای سالمندان است، افزود: امروز پانزدهمین سالروز تاسیس موسسه خیریه سالمندان است و توجه به طب سالمندی و سلامت سالمندان گامی اساسی پس از تشکیل این موسسه است .

وی افزود: در حال حاضر بخش‌های محدودی در  زمینه طب سالمندان فعالیت می کنند، که امیدواریم بتوانیم آنرا گسترش دهیم .

الحسینی اظهار کرد: در پانزدهمین سالروز تاسیس موسسه خیریه سالمندان افتخار می کنیم که واحد شبانه‌روزی دایر است و در حال حاضر ظرفیت 150 نفر را در این بخش دارا هستیم .

وی عنوان کرد: واحد روزانه هم راه‌اندازی شده و بیش از ۵۰ سالمند از صبح تا عصر به صورت محترمانه در آن نگهداری می‌شوند و عصرها به خانواده‌هایشان تحویل داده می‌شوند .

وی تصریح کرد: جمعیت سالمند در استان مرکزی رو به گسترش است و با توجه به اینکه دومین استان پیر کشور محسوب می‌شویم، در نتیجه باید افراد بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم تا حداقل حقوق شهروندی در مورد سالمندان رعایت شود .

الحسینی بیان کرد: در بخش مددکاری اجتماعی بیش از ۷۰۰ مددجو بهزیستی را تحت پوشش قرار دادیم که در حد توان به آنها خدمات ارائه می‌دهیم .

وی گام دیگر این موسسه را راه‌اندازی صدای مشاور برشمرد و افزود‌: راه‌اندازی مرکز توانبخشی سالمندان  گام دیگر این موسسه بود که با کمک خیرین این مهم انجام شد .

به گفته وی ساختمان کنونی مرکز جامع توانبخشی سالمندان حدود ۱۵ ماه پیش از طرف خیرین تحویل موسسه شد، تشریفات انتقال سند آن شش ماه و عملیات نوسازی آن حدود ۹ ماه طول کشید و این بازه زمانی مطلوبی برای راه‌اندازی این مرکز توابخشی است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: