• شنبه ۱۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-1985-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

نصب پلاك ماندگار خانه استاد "محمدرضا محتاط" در اراک

پلاک ماندگار خانه مرحوم استاد "محمدرضا محتاط" با حضور معاون عمرانی استاندار مرکزی و مدیر کل میراث فرهنگی استان نصب شد .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سیدمحمد حسینی در این مراسم گفت: پلاك ماندگار سردر خانه استاد محمدرضا محتاط از مفاخر ادبي استان مركزي به پاس تلاش ساليان اين استاد فقيد نصب شد .

سيد محمد حسيني افزود: پلاك ماندگار طرحي ملي است كه توسط سازمان میراث فرهنگی پيشنهاد شده و در سراسر كشور به اجرا در آمده است. استاد محتاط یکی از 10 نفری است که به عنوان مفاخر و هنرمندان استان مرکزی براي اجراي اين طرح معرفي شدند.

وی انتخاب استاد محتاط را به دليل پژوهش های انجام شده توسط وی و تالیف كتاب جامعه شناسي يا سيماي شهر اراك دانست كه اولين پژوهش در تاريخ و فرهنگ مردم، زبان، اصطلاحات عاميانه و گويش هاي اراك شامل واژه ها، اشعار محلي، مثل‌ها، كنايات و ... و همچنين اكولوژي شهري، بوم‌شناسي و دموگرافي شهر اراك است و مهمترين مرجع و ماخذ براي پژوهشگران در اين زمينه به حساب مي آيد.

حسینی افزود: محتاط از مفاخر مهم استان است و آثار بيشماري در عمر 74 ساله خود تاليف كرده که از آن جمله مي توان به سيماي اراك، نامداران اراك، نامنامه استان مركزي در 11 جلد، جاذبه هاي ايرانگردي استان مركزي و بررسي خط و الفبا در ايران اشاره کرد .

حسيني ادامه داد: شناخت بزرگان هر استان مي تواند باعث ايجاد روح اميدواري و تزريق روحيه تلاش در عرصه فرهنگی در جامعه استان شود و اميدواريم با اجراي اين طرح و نصب پلاك ماندگار اين استاد فقيد گامي كوچك در راستاي شناساندن مفاخر استان مركزي به مردم برداشته شده و اداي ديني به مقام اين مفاخر و هنرمندان صورت گيرد .

مراسم نصب پلاک در منزل استاد فقيد محمدرضا محتاط و با حضور معاون عمراني استاندار، مدير كل و معاونين ميراث فرهنگي استان، جمعي از علاقه مندان و خانواده استاد برگزار شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: