• یکشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-7384-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

مقدسی در گفتگو با ایسنا:

برخی مشکلات صنایع استان مرکزی همچنان باقی است/ اتخاذ تصمیمات ملی بهترین راهکار

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: با اشاره به اینکه صنایع استان همچنان با برخی مشکلات مواجه هستند، خواستار اتخاذ تصمیمات ملی به عنوان بهترین راهکار برای برون رفت از این مشکلات شد .

سیدمهدی مقدسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به اینکه وزیر صنعت، معدن و تجارت مجددا به عنوان فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی انتخاب شد، افزود: مقام عالی این وزارتخانه رویکرد مناسبی برای برطرف کردن مشکلات واحدهای صنعتی دارد. لذا پویاتر و فعال‌تر شدن ستاد اقتصاد مقاومتی با حضور وزیر جدید این وزارتخانه رویکرد مهمی است که به دنبال تحقق آن هستیم .

وی با تاکید بر لازم‌الاجرا بودن مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: مصوبات جلساتی که در گذشته در ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی مصوب شد، هنوز به طور کامل عملیاتی و اجرایی نشده و مشکلات برخی شرکت‌ها همچنان باقی است .

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در ادامه افزود: به لحاظ اجرایی شدن کامل مصوبات گذشته ستاد اقتصاد مقاومتی استان، پیشنهاد مشترکی از سوی نمایندگان مردم اراک، خنداب و کمیجان خطاب به وزیر صنعت مطرح شد که به منظور اتخاذ تصمیمات موثر برای برطرف شدن مشکلات این واحدها و عملیاتی شدن مصوبات، کمیته مشترکی به ریاست وزیر صنعت و با عضویت استاندار مرکزی، نمایندگان مجلس، وزارتخانه‌های امور اقتصاد و دارایی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سازمان برنامه و بودجه، سازمان بورس و اوراق بهادار، سازمان خصوصی‌سازی، معاونین بانک مرکزی و سایر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها حسب مورد با اختیارات تام تشکیل شود .

وی تصریح کرد: با تشکیل این کمیته با اختیارات تام و برگزاری جلسات، تصمیمات این کمیته به عنوان مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی کشور تلقی شده و لازم‌الاجرا خواهد شد، در نتیجه مشکلات برخی از واحدهای صنعتی استان نظیر آذرآب، هپکو، ماشین سازی اراک، واگن پارس، کمباین سازی ، ایرالکو ... در سریع‌ترین زمان ممکن برطرف خواهد شد .

مقدسی با اشاره به اینکه این واحدهای تولیدی و صنعتی جزو صنایع بزرگ استان به شمار می‌روند، افزود: مشکلاتی که بر سر راه این واحدها قرار گرفته موجب شده تا اکثرا با ظرفیتی حدود یک چهارم فعالیت کنند که لازم است برای برون‌رفت از این وضعیت با نگاه دقیق و بررسی جامع، تصمیمات ملی کارشناسی اتخاذ و در کوتاهترین زمان ممکن عملیاتی شود .

وی در ادامه گفت: علاوه بر تشکیل این کمیته، ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی نیز با حضور و هدایت وزیر صنایع جداگانه تشکیل و مشکلات تمامی صنایع استان در این جلسه بررسی و تصمیم‌گیری خواهد شد .

مقدسی از سفر قریب‌الوقوع وزیر صنایع به استان مرکزی خبر داد و گفت: وزیر صنایع قرار بود هفته گذشته سفری دو روزه به استان داشته باشد که به دلیل برنامه‌ای که با رئیس جمهور پیش آمد این سفر لغو شد، اما قرار است با هماهنگی استاندار مرکزی این سفر آخر این هفته یا هفته آینده صورت گیرد .

وی بیان کرد: به دنبال آن هستیم که تصمیمات مهمی برای برون رفت از مشکلات صنایع استان اتخاذ شود و زمینه عملیاتی شدن آن نیز تسهیل یابد. مشکلات شرکت‌ها همچنان باقی است و لازم است برای کارخانجات بزرگ تصمیمات اساسی‌تری با حضور دستگاه ‌های اج‍رایی مرتبط گرفته شود تا بستر توسعه و فعالیت ‍‌ بیشتر فراهم شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: