• یکشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-2591-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

/تجمع اعتراضی کارگران هپکو/

نماینده کارگران: مدیرعامل جدید هم به تعهدات عمل نکرد

نماینده کارگران معترض کارخانه هپکو اراک گفت: با وجود تعهد مدیرعامل جدید شرکت هپکو تاکنون تسویه حقوق کارگران محقق نشده است.

مجید لطیفی در حاشیه اعتراض خیابانی کارگران شرکت هپکو اراک به خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، گفت: در جلسه‌ ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که 15 تیرماه سال جاری با حضور ظفر افشون معاون اقتصادی استاندار مرکزی و محمدرضا حاجی‌پور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برگزار شد، احمدپور مدیرعامل شرکت هپکو متعهد به پرداخت حقوق کارگران از مردادماه سال جاری و پرداخت معوقات هر 45 روز یکبار شد که تاکنون اقدام عملیاتی در این راستا صورت نگرفته است.

وی افزود: معوقات کارگران مربوط به دیماه سال 95 است و تاکنون تنها حقوق خردادماه و نیمی از تیرماه تسویه شده است و عمل نکردن به تعهدات باعث اعتراض کارگران شده و تاکنون پس از انتخاب مدیرعامل جدید چهار تجمع خیابانی تسوط کارگران انجام شده است.

عضو شورای کار شرکت هپکو با تاکید بر اینکه مشکلات موجود در شرکت هپکو به صورت مکتوب به کلیه مراجع مربوطه و دستگاه‌های اجرایی مرتبط با حوزه صنعت و کار از سوی شورای شرکت ارائه شده است، اما تاکنون پاسخی دریافت نکرده‌ایم، گفت: تا به امروز حتی موفق به دیدار با استاندار مرکزی نیز نشده ایم و تنها معاون سیاسی‌امنیتی استاندار مسائل را دنبال می‌کند و پیگیری امور از طریق معاون اقتصادی استان تنها به جلسه نیمه تیرماه سال جاری ختم شد.

وی اضافه کرد: در اولین جلسه شورای کار شرکت با مدیرعامل جدید، وی بر کمبود نقدینگی شرکت تاکید کرد به طوری که لازم است به منظور فعالسازی این شرکت 50 میلیارد تومان به هپکو تزریق شود ولی در حال حاضر می‌توان با تزریق حداقل 6 میلیارد تومان بیش از 15 میلیارد تومان آورده برای شرکت ایجاد کرد چرا که محصولات شرکت پیش فروش شده است و بیش از 50 درصد قطعات نیز ساخته شده است و با تزریق منابع مالی می توان قطعات جدید و مورد نیاز را خریداری کرد، اما تاکنون اقدامی نشده است.

لطیفی اظهار کرد: از هفدهم تا پایان تیرماه سال جاری شرکت به منظور خریداری قطعه تعطیل شد، اما متاسفانه این اقدام انجام نشد و اراده‌ای در جهت رفع مشکلات دیده نمی‌شود.

نماینده کارگران معترض شرکت هپکو اراک با بیان اینکه مدیرعامل شرکت مصوبات را امضا کرد و حداقل انتظار ما عمل به تعهدات و پایبندی او به امضای خود است، تصریح کرد: امروز در حاشیه اعتراضات خیابانی دیداری با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی داشتیم که ایشان نیز معتقد است مدیرعامل فعلی به درد این شرکت نمی‌خورد.

شرکت صنعتی هپکو واحد مونتاژ ماشین‌آلات راه‌سازی است. این شرکت تنها کارخانه تولید ماشین‌آلات راه‌سازی در ایران و خاورمیانه است که طی چندسال اخیر به دلیل سوءمدیریت با مشکلات عدیده مواجه شده است و برهمین اساس بهمن ماه سال گذشته برای خروج هپکو از بحران موضوع واگذاری هپکو مطرح و ر عنایی مدیرعامل وقت آن ع زل و اسدالله احمدپور به عنوان مدیرعامل جدید انتخاب شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: