• یکشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-1087-5
  • خبرنگار : 10003
  • منبع خبر : ----

انتخاب جهاد دانشگاهی استان مرکزی به عنوان واحد برتر کشور در برگزاری دوره‌های کمک پرستاری

جهاد دانشگاهی استان مرکزی به عنوان واحد برتر کشور در برگزاری دوره های کمک پرستاری انتخاب شد .

محمدرضا آقاجانی سرپرست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با اعلام این خبر افزود: امروزه در بسياري از كشورهاي دنيا به منظور رفع كمبود نيروي انساني در كادر پرستاري، مبادرت به تربيت نيروهاي كمكي در قالب كمك پرستاري کرده‌اند .

وی ادامه داد: در كشور ايران نيز با توجه به نياز مبرم به وجود نيروهاي كمكي در كادر پرستاري و به منظور پوشش دادن بخشي از شرح وظايف پرستاران كه قابل واگذاري به نيروهاي كمكي است، ضوابط و برنامه دوره آموزشي كمك پرستاري از طريق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي تهيه، تدوين و تصويب شده و از سوي جهاد دانشگاهي اجرا شد .

آقاجانی تصریح کرد: اين دوره مهارتي از سه بخش آموزش نظري، عملي و باليني تشكيل شده و منتج به ارائه گواهي نامه كمك پرستاري به فراگيران مي شود. كمك پرستاران با گذراندن اين دوره آموزشي تحت نظارت پرستاران اقدامات ايمن و موثری را مطابق با شرح وظايف مصوب كمك پرستاري براي بيماران بستري يا سرپايي اجرایی می کنند.

وی افزود: در همين راستا و پس از انعقاد تفاهم نامه في مابين معاونت آموزشي جهاددانشگاهي و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با موضوع برگزاري دوره آموزشي كمك پرستاري يك ساله، معاونت آموزشي جهاددانشگاهي واحد استان مركزي در سال 95 همگام با ساير واحدها در سراسر كشور اقدام به پذيرش متقاضيان کرد. 200 نفر از متقاضيان دوره كمك پرستاري در قالب 4 گروه در اراك و يك گروه در ساوه 300 ساعت آموزش تئوري و 1080 ساعت كارورزي در بيمارستان را سپري کرده و گواهينامه پايان دوره دريافت کردند .

آقاجانی ادامه داد: با توجه به ارزيابي هاي بعمل آمده واحد استان مركزي به عنوان برترين واحد در برگزاري دوره هاي كمك پرستاري معرفي و از تلاش هاي "انسیه صالحي" مدير اداره برنامه ريزي و نظارت معاونت آموزشي واحد استان مركزي و مجري دوره با اهداي لوح تقدير، قدرداني بعمل آمده است .

وی گفت: معاونت آموزشي جهاددانشگاهي در راستاي انجام ماموريت هاي خويش تدوين و اجراي دوره هاي تخصصي شغل محور را در سرلوحه برنامه هاي خود قرار داده است و دوره آموزشي كمك پرستاري نيز از جمله دوره هاي تخصصي شغل محور است.

سرپرست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی در پایان اظهار کرد: مجوز بكارگيري 94 نفر از فارغ التحصيلان دوره كمك پرستاري از سوي وزارت بهداشت  براي دانشگاه علوم پزشكي اراك صادر شده و مقدمات جذب اين تعداد در حال انجام است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: