• یکشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-2691-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار مرکزی خبر داد:

افزایش 20 درصدی ظرفیت کارخانجات در استان مرکزی

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: معتقدیم بیشتر از 20 درصد افزایش ظرفیت در کارخانجات رخ داده است و امید است با تسهیلاتی که سال گذشته و امسال پرداخت شده و می شود در سال آینده روند چشمگیری در رشد صنعت و صادرات کشور و استان اتفاق بیفتد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، ظفر افشون در جمع خبرنگاران در خصوص طرح هایی که تا امروز در سامانه بهین یاب جهت دریافت تسهیلات ثبت نام کرده اند، گفت: مساعدت های دولت به واحدهای تولیدی در سال 95 خوشبختانه امسال نیز ادامه دارد و واحدهای تولیدی که دچار مشکلاتی از قبیل دارا بودن چک برگشتی یا اقساط معوقه هستند می‌بایست در سامانه بهین یاب ثبت نام برای بهره مندی از تسهیلات رونق تولید ثبت نام کنند.

وی افزود: تا امروز 1118 واحد صنعتی و کشاورزی در این سامانه ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد 279 مورد متقاضی تسهیلات سرمایه در گردش در بخش صنعت و 65 مورد متقاضی سرمایه ثابت و 81 مورد خواهان دریافت تسهیلات بازسازی و نوسازی صنایع بوده اند.

افشون گفت: از مجموع واحدهای متقاضی 623 مورد در بخش کشاورزی متقاضی سرمیاه در گردش و 70 مورد متقاضی سرمایه ثابت بوده اند.

وی در خصوص معرفی متقاضیان این تسهیلات به بانک گفت: از این تعداد تاکنون 536 واحد به بانک معرفی شده که جمعا متقاضی سه هزار میلیارد ریال تسهیلات هستند و بانک‌ها تسهیلات مورد نیاز 8 واحد را که بالغ بر 119 میلیارد ریال است پرداخت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه از بانک های عامل انتظار می رود که در شش ماهه دوم سال جاری نیز نسبت به پرداخت تسهیلات متقاضیان همت کنند، در خصوص آمار صادرات استان در 5 ماهه سال جاری اظهار کرد: در نتیجه پرداخت های سال گذشته به واحدهای تولیدی در سال جاری 395 میلیون دلار صادرات صورت گرفته که نسبت به سال گذشته از نظر تعداد 43 درصد، از نظر وزن 66 درصد و از نظر ارزش 58 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد نشان می دهد و نشانگر تاثیر مثبت اعطای تسهیلات رونق تولید و افزایش ظرفیت واحدهای صنعتی استان است.

وی افزود: براساس آمار ارائه شده از سوی شرکت توزیع برق استان در سال 95  با رشد 11 درصدی مصرف برق صنعتی در استان نسبت به سال 94 روبرو بوده ایم که این مهم نیز نشان می دهد که تسهیلات در جای خود قرار گرفته است. معتقدیم بیشتر از 20 درصد افزایش ظرفیت در کارخانجات رخ داده است و امید است با تسهیلاتی که سال گذشته و امسال پرداخت شده و می شود در سال آینده روند چشمگیری در رشد صنعت کشور و استان اتفاق بیفتد و در سال 97 شاهد رشد صادرات به میزان بیشتر از آنچه انتظار می رود باشیم.

افشون در خصوص طرح های افتتاح شده در هفته دولت نیز گفت: در بخش کشاورزی 25 طرح با سرمایه گذاری بالغ بر 336 میلیارد ریال و اشتغال مستقیم 120 نفر، بخش صنعت و معدن 16 طرح با سرمایه گذاری 4745 میلیارد ریال و اشتغال 470 نفر، شرکت شهرک ها افتتاح 15 طرح با سرمایه گذاری 3105 میلیارد ریال و اشتغال مستقیم 596 نفر، بخش صنایع دستی و گردشگری افتتاح 4 طرح با سرمایه گذاری 10 میلیارد ریال و اشتغال مستقیم 38 نفر، بخش صندوق کارآفرینی امید افتتاح 11 طرح، 11 میلیارد ریال سرمایه گذاری و اشتغال 111 نفر و در بخش تعاون 27 طرح با سرمایه گذاری 235 میلیارد ریال و اشتغال مستقیم 718 نفر محقق شد.  

به گفته وی، مجموعا در هفته دولت شاهد افتتاح 98 طرح با سرمایه گذاری 8442 میلیارد ریال بودیم که به ایجاد 2053 شغل منجر شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: