• دوشنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-3185-5
  • خبرنگار : 10152
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

/معرفی کتاب/

كفش‌هاي سرگردان

کفش‌های سرگردان خاطرات زنی از دوران جنگ تحمیلی در دزفول است كه در شغل پرستاری با بسياری از مجروحان و رزمندگان مواجه بوده است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، مولف این کتاب سهيلا فرجام‌فر است که با موضوع ادبیات دفاع مقدس آنرا نگاشته است. این کتاب توسط انتشارات سوره مهر در 175 صفحه منتشر شده است.

سهيلا فرجام‌فر در سال 1335 در آبادان متولد شد و تا هنگام اخذ ديپلم در آنجا ساکن بود. وی تحصیلات خود را در  دانشکده پرستاری نيروی هوايی تهران ادامه می‌دهد و پس از فارغ‌التحصيلی در سال 1356 به دزفول نقل مکان می‌کند، از سال 1360بدلیل جنگ تحمیلی به تهران می‌رود و تا به اکنون نیز در آنجا بسر می‌برد. این نویسنده حدود 10 سال است که با نشريات مختلفی همکاری دارد و اين كتاب را بر اساس خاطراتش نوشته است .

راوی این کتاب به همراه همسرش در بيمارستان نيروی هوايی ارتش در دزفول مشغول خدمت بودند كه عراق به ايران حمله می‌كند. او در آن زمان با دو فرزندش در خرمشهر به سر می‌برد، از همين رو  همراه خانواده پدری به بهبهان می‌روند و پس از تحمل مشقت بسيار، خانه و كاشانه را رها کرده و از مقابل عراقی‌ها می‌گريزند. اما برای ادامه خدمت ناگزير به بيمارستان ارتش در دزفول بازمی‌گردد. بخش عمده خاطرات او در این کتاب به بمباران‌های دزفول، مجروحان شهر و رزمندگان اختصاص دارد .

نويسنده كتاب معتقد است در تمام قسمت‌های داستان به تاريخ وقوع رويداد‌ها و شخصيت‌ها پرداخته است و  در بيان تمامی مطالب اين كتاب افكاری ارزشمند و هدفمند در ذهن خود داشته است.

در بخشي از كتاب مي‌خوانيم : "چشم که باز کردم، قطار کم‏کم به ايستگاه‏ خرمشهر نزديک می‏شد. بارها اين راه را آمده بودم، حتي درخت‌های کنار خط هم نشان می‏داد که به خرمشهر زيبا نزديک می‏شويم، از پله‏های ‏واگن پياده شديم، حالا با دو تا بچه و دو ساک‏دستی مانده بودم که چه ‏کنم؟ باربری با قد متوسط، چهره‏ای آفتاب سوخته که پنجاه ساله نشان‏می‌داد نزديکم آمد و با لحنی پدرانه گفت: می‏خوای کمکت کنم؟"

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: