• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-8484-5
  • خبرنگار : 10146
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

شناسایی سه هزار کارگاه کشاورزی در محلات

رییس هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی محلات گفت: شناسایی سه هزار کارگاه کشاورزی طی 8 سال از دستاوردهای نظام صنفی کشاورزی محلات است .

عباس سروش در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، درخصوص تاریخچه و اهداف ایجاد این تشکل گفت: نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی محلات در سال 88 فعالیت خود را آغاز کرده است. این مجموعه در این مدت نزدیک به سه هزار کارگاه کشاورزی در نقاط مختلف روستایی و شهری شهرستان شناسایی کرده و بیش از دوهزار نفر عضو دارد.

سروش هدف تشکیل نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی محلات را شناسایی ظرفیت‌ها، تقویت نقاط قوت و برطرف کردن نقاط ضعف بخش کشاورزی عنوان و بیان کرد: این تشکل توانسته در کمتر از یک دهه اعتماد عمومی کشاورزان و روستائیان شهرستان محلات را بدست آورد و نسبت به تدوین شناسنامه برای بهره برداران اقدام کرده است. در این شناسنامه به غیر از اطلاعات عمومی بهره‌برداران، اطلاعات منابع آب و خاک، نوع فعالیت، موقعیت جغرافیایی به تفکیک طول و عرض جغرافیایی و قابلیت جستجو در مختصات جهانی، ظرفیت کمی و کیفی تولید وجود دارد.

وی در ادامه افزود: نظام صنفی در این مدت توانسته علاوه بر شناسایی، ساماندهی و سازماندهی بهره برداران پیشرفت‌های خوبی را بدست آورد. تفکیک صنفی، جغرافیایی، سنی، تحصیلی و بیمه ای از دستاوردهای دیگر نظام بوده که نقش مهمی در جهت کمک به برنامه ریزان و مجریان بحث‌های توسعه راهبردی در روستاها و کشاورزی در سطح شهرستان می‌تواند ایفا کند.

رییس هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی محلات در خاتمه گفت: نظام صنفی محلات درصورت معرفی صحیح میتواند الگویی راهبردی برای جوامع دیگر در سطح منطقه و در سطح ملی ارائه کند.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: