• سه شنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-3992-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

سلیمی عنوان کرد:

ضرورت تسریع در افزایش ظرفیت کارخانجات محلات و دلیجان/با کمبود 400 معلم مواجهیم

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی خالی بودن ظرفیت واحدهای تولیدی و صنعتی حوزه انتخابیه خود را مانعی بر سر راه توسعه این دو شهرستان دانست و بر حل مشکلات صنایع این دو شهرستان تاکید کرد.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، افزود: تعدادی از کارخانجات به دلیل رکود اقتصادی با مشکلات زیادی مواجه هستند و با ظرفیت کامل فعالیت نمی‌کنند که می‌بایست برای خروج از این وضعیت و برون رفت از مشکلات صنایع چاره‌اندیشی شود تا رونق به صنایع بویژه صنعت سنگ محلات و دلیجان برگردد.

وی با توصیه به مسئولان و مدیران به منظور پرهیز از رفتارهای سیاسی گفت: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی زمانی عملیاتی می‌شود که کار و تلاش جدی صورت گیرد.

وی خواستار بازنگری در سیاست‌های اقتصادی شد و بر تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به عنوان چراغ راه کشور تاکید کرد و گفت: توسعه پایدار زمانی اتفاق خواهد افتاد که زیرساخت‌های کشور تامین شود. بسیاری از این زیرساخت‌ها در صنعت و تولید ملی نهفته است که لازم است با پیدا کردن این حلقه‌های مفقوده با تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و صنعتی که اصلی‌ترین مشکل است، به سمت توسعه پایدار پیش برویم.

نماینده مردم محلات و دلیجان در خانه ملت افزود: با آغاز بکار دولت دوازدهم امیدواریم یک انرژی مضاعف و توان بالایی را از سوی مدیران برای حل مشکلات بویژه در حوزه اقتصادی شاهد باشیم تا تحولی جدی در سطح استان مرکزی صورت گیرد.

وی اختلال در سیستم مبادلات تجاری و عدم توازن در تولید و مصرف را حاصل وجود ظرفیت‌های خالی در حوزه صنعت و تولید ملی دانست و تصریح کرد: این مشکل سبب خواهد شد که کمبود کشور از طریق واردات جبران شود که این امر با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در تضاد است.

سلیمی گفت: کمبود تولید ناشی از ظرفیت خالی صنایع موجب سرازیر شدن حجم انبوهی از کالاهای خارجی به کشور شده که جفای بزرگی در حق تولیدکنندگان است و یک چالش جدی برای نظام اقتصادی کشور محسوب خواهد شد.

وی در ادامه به کمبود معلم در حوزه انتخابیه خود در آستانه سال تحصیلی جدید اشاره کرد و گفت: در شهرستان‌های محلات و دلیجان شاهد کمبود نزدیک به 400 معلم هستیم که یک آسیب جدی برای این منطقه به شمار می‌رود و اگر این کمبود تامین نشود نتیجه آن افت کیفیت آموزشی است.

وی به حقابه کشاورزی در این دو شهرستان به عنوان معضل دیگری اشاره کرد و گفت: با وجود دستوری که از سوی وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر تخصیص حقابه در شهرستان‌های دلیجان و محلات صادر شده است، اما این مهم تاکنون اجرایی نشده و این حقابه رها نشده است و اگر چاره‌اندیشی در این خصوص صورت نگیرد، نابودی صدها هکتار باغ این منطقه رقم خورده و آسیب جدی به کشاورزی و محیط زیست شهرستان وارد خواهد شد.

سلیمی به آلودگی هوای شهرستان دلیجان اشاره کرد و خواستار چاره اندیشی سازمان محیط زیست در خصوص این معضل زیست محیطی شد و گفت: حقوق معادنی که مصوبه قانونی دارند پرداخت نشده است، در حالی که این حق قانونی مردم است و باید هر چه سریعتر پرداخت شود.

وی با انتقاد از میزان بودجه تخصیص یافته به شهرستان‌های محلات و دلیجان گفت: مردم این دو شهرستان به شدت از این شکل تخصیص بودجه ناراضی بوده و خواستار توزیع عادلانه بودجه هستند. 

نماینده مردم محلات و دلیجان خواستار حضور بیشتر مدیران استانی در حوزه انتخابیه خود شد و افزود: مدیران باید با بازدید میدانی مشکلات را از نزدیک بررسی کرده و برای برآوردن مطالبات مردم اقدام عاجل صورت دهند.

وی مدیران را به پرهیز از حرف‌درمانی دعوت کرد و گفت: یک مسئول باید گوش شنوایی برای شنیدن مشکلات مردم داشته باشد نه اینکه در ادارات بنشینند و مشکلات را فقط تماشا کنند بلکه باید آستین بالا بزنند و برای برون رفت از وضعیتی که در حوزه‌های گوناگون مشکلاتی را برای مردم پدید آورده است تلاش کنند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: