• سه شنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-2891-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

یک مسئول خبر داد:

هدفگذاری اعطای 583 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در استان مرکزی

مديركل دفتر جذب و حمايت از سرمايه‌گذاري استانداري مركزي گفت: براي سال جاري اعطای 583 ميليارد تومان تسهیلات رونق تولید شامل ٣٩١ ميليارد تومان تسهيلات سرمايه در گردش و ١٩٢ ميليارد تومان تسهيلات تكميل طرح هاي نيمه تمام با پيشرفت بيش از ٦٠ درصد هدفگذاري شده است، در حالي كه اين رقم در سال گذشته ٤٤٣ ميليارد تومان بوده است .

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، مجيد نيكي ملكي در جلسه كارگروه طرح ايجاد رونق در واحدهاي كوچك و متوسط استان مركزي افزود: براي سال جاري همچنین، اعطای ٢٨٠ ميليارد تومان تسهیلات براي بازسازي و نوسازي صنايع در نظر گرفته شده است كه تاكنون مسكوت مانده است .

وي با اشاره به اينكه از كل مبلغ در نظر گرفته شده براي سرمايه در گردش ٥٤ ميليارد تومان تسهيلات پرداخت شده است كه البته ٣٣ ميليارد و ٦٠٠ ميليون تومان مربوط به مصوبات سال گذشته است كه در سال جاري پرداخت شده است .

نيكي ملكي عنوان كرد: تسهيلات در نظر گرفته شده براي تكميل طرح هاي نيمه تمام  با بيش از ٦٠ درصد پيشرفت كمترين ميزان انتظار از بانك‌هاست ولی متاسفانه اكثر بانك‌ها از پذيرش طرح‌هاي نيمه تمام و سرمايه ثابت اجتناب مي‌كنند

به گزارش ایسنا، محمدرضا حاجي پور رییس صنعت و معدن استان نیز در این جلسه افزود: طرح رونق توليد با هدف تكميل ظرفيت و راه اندازي واحدهاي نيمه تمام و راكد با اعطای تسهيلات ١٦ هزار ميليارد توماني در سطح کشور اجرايي شد كه با حمايت بانك‌ها ٢٥ هزار واحد از تسهيلات بهره‌مند شدند .

وی با اشاره به اينكه سهم استان مركزي هزار و ٦٦ واحد صنعتي به مبلغ ٧١٧ ميليارد تومان بود، افزود: در سال جاري ابن طرح ادامه يافت و براي راه اندازي ١٠ هزار واحد و تكميل  ٦ هزار واحد با بيش از ٦٠ درصد پيشرفت، ٢٠ هزار ميليارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شد، همچنين برای بازسازي و نوسازي صنايع نيز ١٠ هزار ميليارد تومان اختصاص يافت .

وي تصريح كرد: با فعالسازي مجدد سايت بهين‌ياب از ٢٨ خردادماه سال جاري تاكنون هزار و ١٨١ واحد ثبت نام كرده‌اند كه ٢٢٧ مورد در بحث سرمايه در گردش، ٦٨ مورد جهت تكميل واحدهاي نيمه تمام، ٨٧ واحد براي بازسازي و نوسازي صنايع متقاضی تسهیلات هستند، همچنين ٦٦٦ واحد كشاورزي در بخش سرمايه در گردش و ٧٣ طرح براي تكميل واحدهاي نيمه تمام تقاضای تسهیلات کرده اند .

حاجي پور رتبه استان مركزي در بخش ثبت نام را رتبه پنجم كشور عنوان كرد و گفت: در امر معرفي به بانك ها رتبه نخست را در اختيار داريم .

وي تعداد پرونده‌هاي معرفي شده به سيستم بانكي را ٢٦ پرونده دانست و گفت: از اين تعداد ١١ پرونده سرمايه در گردش به مبلغ ١٨٧ ميليارد ريال پرداخت شده است كه در كنار ٢٩ پرونده سال گذشته در مجموع ٤٠ واحد مبلغ ٥٤ ميليارد ريال تسهيلات دريافت كرده‌اند .

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مركزي بيشترين تعداد واحدهاي دريافت‌كننده تسهيلات سرمايه در گردش را با ٥ واحد مربوط به دليجان دانست و گفت: ساوه با سه واحد، محلات دو واحد و اراك يك واحد در جايگاه بعدي قرار دارند .

به گزارش ايسنا؛ در اين جلسه بانك هاي عامل روند كاري خود در پرداخت تسهيلات را تشريح كردند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: