• سه شنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-2991-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

پرداخت 500 میلیارد ریال تسهیلات بانک توسعه تعاون در استان مرکزی

رئیس اداره شعب بانک توسعه تعاون استان مرکزی گفت: از ابتدای سال تاکنون 500 میلیارد ریال تسهیلات در استان پرداخت شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، ایرج طاهرخانی در نشست مطبوعاتی این بانک که به مناسبت هفته تعاون و بانکداری اسلامی برگزار شد، عنوان کرد: از ابتدای سال تاکنون 500 میلیارد ریال تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی، منابع داخلی و ... به متقاضیان در استان پرداخت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه 70 درصد خدمات بانک از جمله تسهیلات مختص بخش تعاون است و باقی برای سایر بخش ها در نظر گرفته شده است، افزود: بیش از 25 درصد از تسهیلات بانکی در حوزه کشاورزی و عمده آن به بخش دامداری بویژه در شهرستان‌های فراهان و کمیجان اختصاص یافته است. حتی برای ایجاد گلخانه در شهرستان محلات از محل صندوق توسعه ملی نیز اعتبارات و تسهیلاتی تخصیص یافت.

طاهرخانی تصریح کرد: در سال گذشته به منظور تحقق سیاست‌های دولت تدبیر و امید بانک توسعه تعاون استان مرکزی به عنوان یکی از بانک‌های عامل در امر پرداخت تسهیلات رونق تولید به بنگاه‌های کوچک و متوسط انتخاب شد که در این راستا 250 میلیارد ریال تسهیلات در این بخش پرداخت شد و از این میزان 50 درصد با ثبت نام در سامانه بهین‌یاب و 50 درصد به صورت مراجعه حضوری تسهیلات دریافت کردند.

وی سهمیه امسال بانک توسعه تعاون در امر پرداخت تسهیلات رونق تولید به بنگاه‌های کوچک و متوسط را 110 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: تاکنون 10 مورد به بانک معرفی شده است که هشت مورد پذیرش و در حال تشکیل پرونده هستند و یک پرونده به مبلغ 15 میلیارد ریال به منظور دریافت تسهیلات مصوب شد.

رئیس اداره شعب بانک توسعه تعاون استان مرکزی در خصوص پرداخت دیگر تسهیلات بانک اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید 495 فقره وام ازدواج توسط بانک پرداخت شده است. با ابلاغ طرح ضربتی وام ازدواج تمامی زوج‌های متقاضی دریافت وام موفق به دریافت تسهیلات شدند و عملکردی 100 درصدی حاصل شد که این امر تا پایان شهریور ماه ادامه دارد.

وی اضافه کرد: در امر تسهیلات تکلیفی کمیته امداد از ابتدای دولت یازدهم 36 میلیارد ریال در قالب 400 پرونده و بهزیستی 20 میلیارد ریال در قالب 150 پرونده پرداخت شده است، همچنین از سال 95 تاکنون 400 میلیارد ریال در قالب 41 پرونده تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی پرداخت شده است و در حال حاضر 300 میلیارد ریال پرداخت تسهیلات در مرحله تشکیل پرونده است.

طاهرخانی با بیان اینکه در راستای انجام تفاهم‌نامه منعقد شده بین بانک و صندوق رفاه دانشجویان، تسهیلات قرض‌الحسنه به دانشجویان اعطا می شود، تصریح کرد: این تسهیلات بلندمدت 11ساله تا سقف 336 میلیون ریال ویژه دانشجویان مقطع دکتری غیربورسیه تعریف شده است و دانشجویان با دریافت آن و دو سال تنفس پس از فارغ‌التحصیلی ملزم به پرداخت اقساط تسهیلات هستند.

وی با اشاره به عاملیت پرداخت تسهیلات نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای از سال 94 تاکنون، افزود: سال قبل در حدود 45 فقره تسهیلات خودروهای سنگین پرداخت شد و امسال نیز با تمدید قرارداد 15 پرونده معرفی شد که تاکنون هفت مورد پرداخت تسهیلات انجام گرفته است.

رئیس اداره شعب بانک توسعه تعاون استان مرکزی عنوان کرد: بانک توسعه تعاون به عنوان یکی از بانک‌های عامل در پرداخت تسهیلات ارزانقیمت(6 درصد) از محل منابع صندوق توسعه ملی جهت ایجاد اشتغال در روستاها و شهرهای زیر 10 هزار نفر آمادگی دارد تا با ابلاغ شرایط پرداخت در جهت ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی اقدام کند و در این راستا 10 هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به مشارکت این بانک در سه طرح بزرگ ارزی که در حال تشکیل پرونده است و به محض انعقاد قرارداد در جهت اقدامات لازم عمل می‌شود، در خصوص تعامل این بانک با اتاق تعاون اظهار کرد: اتاق تعاون بازوی بخش تعاون است که تعامل مطلوبی با بانک دارد، اما انتظارات بیشتری در حوزه این همکاری هست چراکه سهم بخش تعاون در اقتصاد کشور تنها هفت درصد است و باید به 25 درصد برسد به همین دلیل برای تحقق این سیاست نیازمند همکاری بیشتر اتاق تعاون، اداره تعاون و فعالان اقتصادی هستیم.

طاهرخانی همچنین از بخشش جرائم تاخیری خبر داد و گفت: به مناسبت فرا رسیدن هفته تعاون کلیه بدهکاران که دارای بدهی غیرجاری هستند می‌توانند جهت تعیین تکلیف بدهی خود و استفاده از مزیت بخشش 6درصد جرائم تاخیر تا پایان مهرماه سال جاری به شعب سطح استان مراجعه و نسبت به تعیین تکلیف اقدام کنند.

رئیس اداره شعب بانک توسعه تعاون استان مرکزی با اشاره به فعالیت 11 شعبه و سه باجه بانک توسعه تعاون در استان مرکزی عنوان کرد: این بانک دارای 92 کارمند است و سال گذشته 220 فرصت شغلی را با پرداخت تسهیلات ایجاد کرده است، البته تمرکز اصلی بانک در حفظ اشتغال موجود است.  

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: