• سه شنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-3191-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

کلیات طرح اتصال ریلی شهر امیرکبیر-اراک-مهاجران به تصویب رسید

کلیات طرح مطالعاتی کریدور پیشنهادی اتصال ریلی شهر امیرکبیر-اراک-مهاجران به تصویب رسید.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، عزیز فیلی در جلسه بررسی طرح مکانیابی خط ریلی قطار حومه‌ای اراک - مهاجران – امیرکبیر عنوان کرد: ضرورت راه‌اندازی این قطعا کاملا مشهود است، بر همین اساس باید طرحی فاقد هرگونه مشکل ارائه و به تصویب برسد.

وی افزود: در جلسات گذشته طرح پیشنهادی توسط مشاور دارای نواقصی بود که این نواقص شامل ایجاد مشکل برای صنایع بزرگ مستقر در محل از جمله پتروشیمی شازند بود که بواسطه وجود این مشکلات، طرح رد شد و مشاور مکلف به ارائه طرحی جدید فاقد هرگونه مشکل شد.

فیلی با اشاره به اینکه مشاور باید طرح مطالعاتی را در خارج از محدود صنایع تدوین کند، گفت: کمیته‌ای متشکل از نمایندگان اداره کل دفتر فنی، امور عمرانی و ترافیک استانداری، راه و شهرسازی، شرکت عمران شهر جدید امیرکبیر و مشاور مربوطه تشکیل می‌شود تا نسبت به مکانیابی محل ایستگاه درون شهری، شهر جدید امیرکبیر و مسیر اتصال ریلی ایستگاه مذکور با  خط راه آهن سراسری اقدام کنند.

به گزارش ایسنا؛ در این جلسه مشاور، کلیات طرح مطالعاتی کریدور پیشنهادی پروژه اتصال ریلی امیرکبیر- اراک – مهاجران ضمن رفع نواقص ارائه و به تصویب کارگروه رسید و با نظر اعضای کارگروه مشاور طرح موظف است در اولین فرصت نسبت به پیاده کردن طرح بر روی زمین و تحویل آن به اداره کل راه آهن اراک برای اجرا اقدام کند .

همچنین مقرر شد که خط ریلی پیشنهادی در محل برخورد با محور اراک – بروجرد و  آزادراه اراک - خرم آباد به صورت تقاطع غیرهمسطح و به شکل روگذر احداث شود.

در مسیر ریلی اراک مهاجران دو ایستگاه، یکی در حومه پالایشگاه و پتروشیمی شازند و دیگری در نقطه انتهایی خط در شهر مهاجران پیشنهاد شده است که طرح مکانیابی آن به تصویب رسید.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: