• چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-3785-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

حضور انجمن‌های دوستی 13 کشور در جشنواره سفره ایرانی

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی از حضور انجمن‌های دوستی 13 کشور در جشنواره سفره ایرانی خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از روابط عمومي ميراث فرهنگي استان، سیدمحمد حسینی با اعلام این خبر افزود: با نامه نگاري صورت گرفته بين اداره كل و شوراي عالي انجمن هاي دوستي ايران و ساير كشور ها مقرر شد نايب رئيس شورايعالي به اتفاق 13 دبیر و رئیس انجمن ها در مراسم افتتاحيه دومين جشنواره سفره ايراني، فرهنگ گردشگري استان مركزي شرکت کند .

وي افزود: غذا بخشي از مهم ترين خاطرات هر سفر بویژه سفرهاي خارجي را تشكيل مي دهد. شناخت غذاهاي بومي هر اقليم و لذت چشيدن ذائقه مردم مختلف جهان نوعي خاص از گردشگري را با نام food tourism   آفريده كه طرفداران بسياري در سراسر جهان دارد. ايران بدليل برخورداری از اقوام و سبك هاي مختلف زندگي ذائقه هاي مختلفي را در طول تاريخ و در هر اقليم ساخته و پرداخته است و اين اشكال و روش هاي مختلف طبخ و سرو غذا باعث معرفي ايران به عنوان يكي از مهمترين كشورهاي مقصد گردشگري غذا شده است .

حسینی گفت: با توجه به برگزاری دومين جشنواره سفره ايراني، فرهنگ گردشگري در استان مركزي، تصميم بر آن شد كه با شورايعالي انجمن هاي دوستي ايران و ساير كشورها مكاتباتي صورت گيرد تا مقدمات حضور نمايندگان انجمن ها در اين جشنواره فراهم شود .

حسيني ادامه داد: در اين راستا روساي انجمن هاي دوستي ايران و كشورهاي فرانسه، كنيا، روماني، سوئد، بلاروس، سيرالئون و استراليا به همراه دبيركل انجمن هاي دوستي ايران و تايلند، آلمان، كره جنوبي، سنگاپور، پاكستان و هلند در كنار نايب رئيس شبكه شورايعالي و مشاور فرهنگي و هنري نائب رئيس شبكه در مراسم افتتاحيه جشنواره سفره ايراني، فرهنگ گردشگري حضور خواهند داشت .

وی خاطرنشان كرد: اين حضور گسترده روسا و دبيران انجمن هاي دوستي ايران با ساير كشورها كه براي اولين بار با چنين سطح مشاركتي صورت مي گيرد را مي توان نويدبخش معرفي هرچه بهتر غذا و آئين هاي پذيرايي استان مركزي و ديگر استان هاي شركت كننده به گردشگران كشورهاي هدف دانست. انجمن هاي دوستي ميان كشورها مي توانند در معرفي مقاصد گردشگري گام‌هاي ارزنده‌اي بردارند و اميدواريم اين مهم در جشنواره سفره ايراني، فرهنگ گردشگري هم اتفاق بيفتد .

دومين جشنواره سفره ايراني، فرهنگ گردشگری 16 الي 18 شهريور ماه در محل هتل اميركبير اراك برگزار و حضور در آن براي عموم آزاد و رايگان است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: