• چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-4292-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

مقدسی:

ضرورت تشکیل کنسرسیوم‌های صادراتی برای هم‌افزايي واحدهای توليدي و تعاوني‌ها

عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي لزوم ايجاد كنسرسيوم صادراتي و شركت هاي مديريت صادرات به منظور هم افزايي شركت هاي توليدي و تعاوني ها تاكيد كرد .

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، سيد مهدي ﻣﻘﺪﺳﻲ در دوازدهمين جشنواره تجليل از تعاوني هاي برتر استان اظهار كرد: كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي و فراكسيون اميد در جلسات با وزير كار عدم رضايتمندي كامل خود از بخش تعاون را اعلام كردند و يكي از شروط ادامه كار وزير تقويت و توسعه تعاوني ها در كشور عنوان شد .

وي با اشاره به اينكه بخش تعاون در سياست هاي اقتصاد مقاومتي مورد توجه قرار گرفته است، افزود: سهم بخش تعاون در اقتصاد بايد به ٢٥ درصد برسد درحالي كه امروز اين سهم كمتر از چهار درصد است و با قول مساعد وزير كار نسبت به تقويت اين بخش اميدوار هستيم .

ﻣﻘﺪﺳﻲ با تاكيد بر ارتقاي سهم بخش تعاون در اقتصاد كشور تصريح كرد: اين بخش ظرفيت هاي بسياري دارد و در سياست هاي كلان كشور نيز جايگاه مناسبي برای آن ديده شده است که دستیابی به این جایگاه نگاه ويژه دولت را مي‌طلبد .

وي با بيان اينكه مجلس رسالت خود را در اعطای راي اعتماد به وزرا به انجام رساند، بيان كرد: مفهوم اين ميزان راي اعتماد اين است كه مردم و مجلس خواستار تحرك اقتصادي مناسب هستند و انتظار مي‌رود تيم اقتصادي دولت تحرك آفرين باشد .

نماينده مردم اراك، خنداب و كميجان تاكيد كرد: مباحث اقتصادي با اشراف بر اسناد بالادستي و بندهاي ٢٤ گانه و با تمركز بر مواردي همچون مبارزه با قاچاق كالا، توسعه شركت هاي دانش بنيان، توجه به اقتصاد صادرات محور و ... مطالبه مي‌شود و در برنامه ششم توسعه كشور نيز به تعاون توجه شده است .

وي با اشاره به اينكه دولت براي تحرك اقتصادي نيازمند جذب سرمايه گذاري خارجي است، گفت: دولت به ٦٥ ميليارد دلار منابع خارجي نيازمند است كه بخشي از طریق فاينانس و مشاركت و سرمايه گذاري خارجي تامين مي‌شود و قرارداد رنو، توتال و سيتروئين از اين دست سرمايه گذاري‌هاست. اختصاص خط اعتباري توسط كره جنوبي نيز نقش موثری در توسعه اقتصاد خواهد داشت .

ﻣﻘﺪﺳﻲ با اشاره به تلاش هاي دولت و كاهش قاچاق تا ٥٠ درصد، بر تلاش در جهت رفع ٥٠ درصد باقيمانده تاكيد كرد و افزود: توجه به تعرفه هاي دولتي، مديريت تعرفه هاي گمركي و جلوگيري از واردات كالايی که در داخل کشور توليد می شود، از راهكارهاي كاهش قاچاق و واردات است .

وي بر لزوم ايجاد كنسرسيوم صادراتي و شركت هاي مديريت صادرات به منظور هم افزايي شركت هاي توليدي و تعاوني ها تاكيد كرد و گفت: حضور در بازار هدف براي تعاوني ها بسيار مهم است، چراکه تولید در نبود بازار اقدامي عبث است. براین اساس براي كيفي سازي محصولات و جذب بازار داخل و خارج بايد واحد تحقيق و توسعه مورد توجه قرار گيرد .

اين عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي با اشاره به مشكلات صنايع بزرگ در اراك تصريح كرد: در اين راستا از وزير صنعت خواستار ايجاد كميته اي به رياست وزير و با حضور بانك مركزي، سازمان خصوصي سازي، معاونان وزارتخانه هاي مرتبط، نمايندگان مجلس و استاندار مركزي شده ايم تا مشكلات صنايع بزرگ رفع شود .

ﻣﻘﺪﺳﻲ اضافه كرد: مصوبات اين كميته بايد به عنوان مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتي كشور تلقي شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: