• چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-3591-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

مرکز مشاوره، بازاریابی و برندینگ اتاق تعاون استان مرکزی آغاز به کار کرد

رئیس اتاق تعاون استان مرکزی گفت: مرکز مشاوره، بازاریابی و برندینگ اتاق تعاون استان مرکزی در بخش اقتصادی آغاز به کار کرد.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، حسین خسروبیگی در دوازدهمين جشنواره تجليل از تعاوني‌هاي برتر استان اظهار کرد: تعاونی‌ها به عنوان یکی از اشکال تاثیرگذار مشارکت مردمی دارای قابلیت‌های ایفای نقش‌های سازنده‌ای در زندگی اقتصادی و اجتماعی هستند و اهمیت آنها در استفاده از امکانات بالقوه و حمایت از کارآفرینی و تولید ثروت و ارائه خدمات اجتماعی و حرکت به سمت توسعه پایدار انکارناپذیر است.

وی با اشاره به اینکه رسیدن به هدف ایجاد انگیزه فعالیت به شکل تعاونی و جلب مشارکت‌های مردمی در این زمینه در صورتی ممکن و میسر است که ارزش کار تعاونگران شناخته شود، افزود: کار تعاوگران باید تایید و تشویق شود و سپس بستر توسعه تعاونی‌ها فراهم شود.

خسروبیگی با تاکید بر اینکه کارآفرینی و ایجاد فرصت‌های اشتغال امروز از ضروری ترین نیازهای کشور است، گفت: توسعه و تعالی هر کشوری به میزان کار و تلاش سازنده مردم آن وابسته است و از این رو تعاونگران باید با اقدامات خود به نهادینه کردن این امر در جامعه کمک کنند.

وی به ابلاغ سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی و تصویب قانون اجرای آن اشاره کرد و افزود: به کار بستن این سیاست‌ها اقتصاد کشور را در آستانه رشد و شکوفایی و تحولی عظیم قرار می‌دهد بر همین اساس نباید از این سیاست‌ها غافل شد و در این راستا نقشی مهم و تعیین‌کننده‌ای بر عهده بخش تعاون است. دولت نیز به این امر واقف است و در صدد تحقق آن عمل می‌کند.

رئیس اتاق تعاون استان مرکزی بر لزوم ایفای نقش تاثیرگذار بخش تعاون در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تاکید و عنوان کرد: این سیاست‌ها الگوی علمی و بومی برآمده از فرهنگ انقلابی و اسلامی و عامل شکست و عقب‌نشینی دشمنان در جنگ اقتصادی و نقشه‌ راه نهادهای اقتصادی در سال‌های پیش ‌رو خواهد بود و لازم است که بخش تعاون نیز در کنار سایر بخش‌های مختلف اقتصادی در این زمینه کاملا برنامه‌ریزی کرده و امکانات و توانایی‌های خود را با ضوابط مقرر در آن تطبیق دهد و مدیران تعاونی‌ها مسیری را در پیش گیرند تا زمینه موفقیت در این راستا فراهم شود.

وی با اشاره به آغاز فعالیت مرکز مشاوره، بازاریابی و برندینگ اتاق تعاون استان مرکزی همزمان با برگزاری این جشنواره، مشاوره در حوزه بازاریابی و برندینگ در بخش اقتصاد را حائز اهمیت بالایی دانست.

خسروبیگی با بیان اینکه دغدغه اشتغال پایدار یکی از اساسی‌ترین مسائلی است که هیات رئیسه اتاق تعاون دنبال می‌کند و درصدد ارائه مدلی مناسب برای رفع بخشی از ظرفیت‌های تقاضای کار جامعه است، اظهار کرد: در همین راستا فعالیت رسمی مرکز حمایت از کسب و کارهای نوپای اتاق تعاون استان با شعار "دیروز مدرسه‌سازی امروز ایجاد اشتغال" آغاز شده است.

وی فعالیت واحد آموزش اتاق، نشر کتاب، راه‌اندازی مرکز داوری اتاق تعاون استان مرکزی و آغاز به کار کمیسیون بانوان و کشاورزی اتاق را دیگر اقدامات صورت گرفته از سوی هیات رئیسه اتاق دانست.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: