• چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-4492-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

کریمی:

نظام بانكي گلوگاه اصلي توليد است

نماينده مردم اراك، خنداب و كميجان در مجلس شورای اسلامی نظام بانكي را گلوگاه اصلي توليد كشور دانست .

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، دكتر علي اكبر كريمي در دوازدهمين جشنواره تجليل از تعاوني هاي برتر استان مركزي اظهار كرد: تعاونگران خط مقدم اقتصاد هستند و از اين حيث مشكلات و مسائل اين حوزه را به خوبي مي‌شناسند و مي‌توان بهترين نظرات و پيشنهادات را از آنها دريافت كرد .

وي با اشاره به اراده و اهتمام دولت و تيم اقتصادي آن در ساماندهي نظام بانكي و استفاده از اين ظرفيت براي توسعه توليد اظهار كرد: نظام بانكي گلوگاه اصلي توليد است و همه اقتصاددانان اذعان دارند كه با نرخ بالاي سود بانكي نمي‌توان در خدمت توليد بود .

كريمي تصريح كرد: از مجموع بيش از ٥٠٠ هزار ميليارد تومان تسهيلات بانكی تنها ١٦ هزار ميليارد تومان به رونق توليد اختصاص يافت و امسال اين رقم به ٢٠ هزار ميليارد تومان افزايش يافته است كه همچنان رقم ناچيزي است و نشان مي‌دهد كه ظرفيت نظام بانکی در خدمت توليد نيست .

وي افزود: علاوه بر اين نرخ سود بالاي تسهيلات بانكي نيز با بازده توليد انطباق ندارد، هرچند با تلاش تيم اقتصادي دولت بانك ها ملزم به رعايت نرخ سود مصوب ١٥ و ١٨ درصد شده اند كه قدم مثبتي در اقتصاد است.

اين عضو كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي با اشاره به تلاش‌های انجام شده در جهت ساماندهي موسسات غيرمجاز گفت: اين موسسات نظام بانكي مجاز را مختل كرده اند و بانك مركزي نيز قول ساماندهي موسسات غيرمجاز تا پايان سال را داده است كه با انجام آن پالايش نظام بانكي حاصل مي‌شود .

كريمي تاكيد كرد: قطعا تعاوني ها به عنوان تشكل هاي خرد با نياز مالي اندك و اشتغالزايي مناسب مي‌توانند در مسير توسعه اقتصاد موثر باشند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: