• پنجشنبه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-9984-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

عقد زوج جوان در جوار امامزاده شاهزاده حسین (ع) ساوه

در آستانه فرا رسیدن عید سعید غدیر خم و پس از برگزاری گردهمایی بزرگ سادات علوی شهرستان ساوه در جوار آستان مقدس امامزاده شاهزاده حسین ابن موسی الکاظم (ع) یک زوج جوان ساوجی در جوار این امامزاده به عقد هم درآمدند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، این زوج جوان ساوجی که قرار بود خطبه عقد خود را طی روزهای آینده جاری کنند اما برگزاری گردهمایی سادات در جوار این بقعه متبرکه موجب شد تا با مشورت خانواده های خود که در این آئین معنوی حضور داشتند این مکان مقدس را برای انجام خطبه عقد خود انتخاب کنند و بلافاصله با اتمام مراسم و زیارت این امامزاده واجب التعظیم به عقد یکدیگر درآمدند.

خطبه عقد این زوج جوان را حجت الاسلام فراغت امام جماعت این آستان مقدس در حضور خانواده و بستگان داماد و عروس و جمعی از زائران بقعه متبرکه و شرکت‌کنندگان در مراسم گردهمایی سادات علوی و در فضایی آکنده از عطر معنویت جاری کرد.

این زوج جوان هدف از این کار معنوی خود را ترویج ازدواج آسان در بین جوانان دانستند و آغاز زندگی مشترک خود را در جوار امامزاده موجب احیای ارزش‌های اسلامی و تقویت بعد دینی در زندگی روزمره بیان کردند.

امامزاده شاهزاده حسین(ع) از فرزندان امام موسی کاظم(ع) است. قدمت بنای آستان مبارک شاهزاده حسین(ع) به دوران تیموری و اوایل صفویه بر می‌گردد و حدود 850 سال قدمت داشته و در جنوب شهر ساوه، بلوار خواجه نصیر طوسی مقابل امامزاده سید بشیر(ع) قرار دارد .

مردم شهرستان ساوه نسبت به کرامات آن بزرگوار اعتقادات زیادی داشته و جهت زیارت و عبادت به حرم شریف آن حضرت مشرف می‌شوند و حتی زوار از کشورهای مسلمان مثل افغانستان و پاکستان و عراق و... جهت زیارت آن حضرت مشرف می‌شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: