• جمعه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-10084-5
  • خبرنگار : 10146
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

جشنواره غذای سالم در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی نیم ور برگزار شد

مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی نیم ور با همکاری دفتر کارآفرینی جهاد دانشگاهی استان مرکزی جشنواره غذای سالم با عنوان طعم سبز کارآفرینی را برگزار کرد.

علی عباس رییس محمدی رییس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی در نیم ور در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، گفت: تضمین سلامت محصولات و فرآورده های غذایی مورد مصرف جامعه در هر کشور مهمترین شاخص پایداری سلامت اجتماعی و اقتصادی بشمار می رود و این مسئله نه تنها از حیث کمی و کیفی بلکه از نظر الگوهای مصرف و شاخص های اقتصادی و اجتماعی نیز اهمیت بسیار دارد.

رییس مرکز علمی کاربردی نیم ور با اشاره به برگزاری جشنواره غذا برای اولین بار در این مرکز، در خصوص هدف از برگزاری این جشنواره گفت: این جشنواره با رویکرد اقتصاد مقاومتی و پخت غذای بدون گوشت با شعار خلاقیت، نوآوری و غذای سالم و همچنین با بهره گیری حداکثری از ظرفیت های دانشجویان برگزار شد. این برنامه خانواده ها را به استفاده از غذای سالم و بهداشتی ترغیب می کند.

رییس محمدی در ادامه گفت: استفاده از محصولات کشاورزی منطقه و کارآفرینی یکی دیگر از اهداف برگزاری این جشنواره به صورت شهرستانی بوده که می تواند در زمینه تولید غذای سالم زمینه اشتغال به کار افراد جویای کار و تولیدکنندگان و پیشگامان تولید محصولات سالم را نیز فراهم کند .

رییس مرکز علمی و کاربردی جهاد دانشگاهی نیم ور یکی دیگر از اهداف برگزاری این جشنواره را فرهنگ سازی جهت مصرف فرآورده های سالم غذایی در قالب برنامه های فرهنگی و آموزشی عنوان و بیان کرد: خوشبختانه استقبال خوبی جهت حضور در این جشنواره از سوی خانواده ها صورت گرفته که نشان دهنده ترویج فرهنگ استفاده از محصولات سالم در بین اقشار مختلف مردم است.

 وی استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های جهاد دانشگاهی برای اشاعه فرهنگ مصرف غذای سالم را مثمر ثمر دانست و افزود: با استفاده از پتاسیل های جهاد دانشگاهی  می توان با ارائه راهکارهای هدف دار و برنامه ریزی های مدون فرهنگ استفاده از غذای سالم را اشاعه داده و بزودی شاهد نتایج مثبت آن در سطح جامعه باشیم .

رییس مرکز علمی و کاربردی جهاد دانشگاهی نیم ور در خاتمه با اشاره به برنامه های اجرا شده در این جشنواره گفت: اجرای موسیقی سنتی، پخت آش محلی نیم ور ، مسابقه عکاسی دست های هنرمند و مولودی خوانی و همچنین مسابقه آشپزی با هدف طبخ غذاهای سالم در کمترین زمان و با ساده ترین روش ها با حضور شرکت کنندگان از دیگر برنامه های جنبی این جشنواره بود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: