• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 966-4393-5
  • خبرنگار : 10154
  • منبع خبر : ----

ضربه کاری انحلال باشگاه شهرداری به کاراته استان مرکزی/ضربات جدی سهم خواهی بر بدن کاراته

کاراته در استان مرکزی قهرمانانی را پرورده است. این رشته ورزشی جذاب افراد را در سنین مختلف جذب خود کرده و به سلامت جسمی و روحی آنان بسیار مدد می کند، اما وضعیت مالی و امکانات موجود برای این ورزش آنچنان که باید مطلوب نیست و دست اندرکاران آن همواره از این مسائل گله مندند.

 از سویی برخی رخدادها نیز به این شرایط دامن می زنند و باعث می شوند که قهرمانانی که به سختی پرورده ایم سرخورده از نبود امکانات و تامین مالی راهی شهرها و استان های دیگر شوند و از جمله این اتفاقات که به مذاق بسیاری ناخوش بود و واکنش مردم و مسئولان را در رده های مختلف بر انگیخت مشکلات باشگاه شهرداری و اخباری در خصوص انحلال آن بود که رشته های مختلف ورزشی تحت حمایت آن از این مسئله متاثر شدند.

 به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، هفته گذشته هفته دوم لیگ نونهالان، جوانه ها و آینده سازان کاراته کشور به میزبانی اراک در حالی برگزار شد که اراک در رویدادی دیگر همزمان میزبان اردوی سوم تیم ملی نوجوانان کاراته کشور بود.

این مسابقات در سالن شهرداری اراک و در روز جمعه ۱۷ شهریور با حضور ۳۷ تیم از سراسر کشور برگزار شد و در همان روز به پایان رسید.

حمید نیکو همت دبیر هیئت کاراته استان مرکزی در حاشیه این مسابقات به ایسنا گفت: این رقابت‌ها اهمیت ویژه‌ای در جهت آماده سازی بازیکنان تیم ملی کشور بویژه برای مسابقات پیش رو که در آبان ماه در کشور اسپانیا برگزار می شود خواهد داشت.

وی افزود: با توجه به اینکه رقابت‌ها در سالیان گذشته فقط در سوپرلیگ و لیگ برتر صورت می گرفته این رقابت ها در رده های سنی میانسال و کوچکتر فرصت های بسیار خوبی را در جهت استعدادیابی در اختیار مسئولین قرار می دهد.

وی در خصوص پتانسیل های استان مرکزی در این رقابت‌ها گفت: متاسفانه باشگاه شهرداری اراک منحل شده و همین موضوع آسیب جدی به این ورزش در اراک وارد کرده است، چرا که بازیکنان تیم شهرداری جذب تیم های دیگر شده اند، اما باز هم توانستیم تیم خوبی را جذب کنیم که شانس صعود از گروه خود را دارد، البته از مسئولین و بویژه شهرداری اراک می خواهیم که سرمایه گذاری های لازم را درخصوص نجات باشگاه انجام دهند چراکه کاراته استان توان موفقیت را دارد و این امر را در مسابقات قزاقستان نشان داد و با حضور همین ورزشکاران بود که قهرمان آسیا شدیم .

نیکوهمت در خصوص بزرگترین چالش کاراته اظهار کرد: یک چالش مهم نه تنها کاراته بلکه تمام ورزش ما را درگیر کرده و آن ضعف مدیریت است.

 وی با اشاره به اینکه با انحلال تیم شهرداری آسیب های جدی به ورزش کاراته وارد شده گفت: مسئولین باید در این خصوص چاره اندیشی کنند.

مجید خسروی مربی تیم ملی کاراته نوجوانان نیز در حاشیه این مسابقات گفت: برگزاری لیگ های پایه فرصت خوبی برای رده های سنی امید و بزرگسالان است که هرچه بیشتر درگیر این لیگ ها باشیم نقاط ضعف و قوت بازیکنان بیشتر نمایان می شود.

خسروی در ادامه از مدیریت قوی و تاثیرگذار به عنوان مهمترین کمبود ورزش کاراته در گذشته یاد کرد و گفت: با برنامه ریزی خوب در سال های اخیر و بهبود مدیریت این مشکل رفع شده است.

سهم خواهی به ورزش کاراته آسیب جدی زده

حسن روحانی سرمربی تیم ملی نوجوانان کاراته کشور نیز در حاشیه اردوی این تیم در استان مرکزی به ایسنا گفت: این اردو از چهارشنبه ۱۵ شهریور شروع شده و تا دوشنبه ۲۰ شهریور ادامه یافت و این سومین اردوی این تیم خواهد بود .

وی با اشاره به اینکه امروز سهم خواهی در کاراته آسیب جدی به این ورزش زده است، گفت: بعضی افراد منافع شخصی را درگیر منافع ملی کرده و خواهان سهم از کاراته ملی هستند که این امر با تغییر در ریاست فدراسیون تا حدود زیادی بهبود پیدا کرده است، البته کماکان این معضل ادامه دارد و باعث فشار و لطمات جدی به کاراته شده است.

وی با بیان اینکه کاراته ایران قوی است چرا که با وجود تمام این مشکلات بویژه در مسابقات جهانی حرف های زیادی برای گفتن وجود دارد، افزود: باید کاری کنیم کاراته ایران به جایگاه اصلی که شایستگی آن را دارد بازگردد .

عمده مشکل کاراته در مباحث مالی است

جمشید زند نیز در اینباره گفت: اگر بخواهیم در المپیک ۲۰۲۰ حضور مقتدرانه ای داشته باشیم باید از امروز به فکر باشیم که البته با توجه به اینکه برنامه ریزی های لازم در این زمینه از خیلی وقت پیش انجام شده اما به دلیل مسائل مالی به شدت با زمان بندی مناسب فاصله داریم.

وی افزود: عمده مسائل و مشکلات ورزش کاراته و ورزشکاران بحث مالی است که می توان با جذب اسپانسرهای قوی از این مسائل عبور کرد.

 
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: