• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-10384-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

ششمين جشنواره بين المللي فيلم سبز ايران در استان مرکزی آغاز بکار کرد

آموزش، محور توسعه پايدار و اقتصاد سبز

مدیرکل محیط زیست استان مرکزی بر ضرورت توجه به آموزش به عنوان محور توسعه پايدار و اقتصاد سبز تاکید کرد.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، ششمين جشنواره بين المللي فيلم سبز ايران همزمان با سراسر کشور در استان مرکزی آغاز بکار کرد.

مديركل حفاظت محيط زيست استان مركزي در آیین افتتاح این جشنواره اظهار كرد: امروز نگاه حفاظتي صرف به محيط زيست تغيير كرده است و مفاهيم جديدي وارد علوم زيست محيطي شده است .

سعيد محمودي تصريح كرد: اساس فعاليت ها و حفاظت از محيط زيست آموزش افراد است و نمي‌توان تنها دولت‌ها را حافظ محيط زيست دانست، سياست ها در این خصوص تغيير كرده است .

وي با اشاره به برنامه هاي درازمدت كشورهاي پيشرفته و ثروتمند در امر آموزش افزود: فقر حاصل فقر دانش است به همين دليل بايد آموزش را از سنين كم آغاز كرد .

محمودي تاكيد كرد: مفاهيم توسعه پايدار، مشاغل و اقتصاد سبز كه وارد ادبيات محيط زيست شده است با محوريت آموزش بايد تحقق يابد، چراكه محور توسعه، انسان آموزش يافته است و چنین انسانی تصميم ساز آينده است .

وي با اشاره به برگزاري جشنواره بين الملي فيلم سبز افزود: اين جشنواره با همگرايي در استان مركزي برگزار مي شود و در اين راستا تشكل هاي غيردولتي همراهي لازم را با محيط زيست داشتند و اقدامات انجام شده همچون مدرسه طبيعت، حفاظت از پرنده شكاري، توانمندي جوامع محلی و ارزيابي زيست محيطي استقرار صنايع، حاصل تعامل و همگرايي با سمن ها بوده است .

به گزارش ایسنا، ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم سبز ایران از هجدهم تا 23 شهریورماه در سراسر کشور برگزار می شود و در این راستا 50 فیلم از فردا دوشنبه در سالن ستارگان اراک به اکران عمومی می‌ر‌‌سد.

همچنین همزمان با اکران فیلم ها در اراک شش شهرستان دیگر استان مرکزی(ساوه، تفرش، محلات، خمین، آشتیان و خنداب)میزبان این جشنواره و فیلم‌ها خواهند بود.

به گزارش ایسنا، در آیین افتتاحیه جشنواره از عکاسان و صنایع منتخب جشنواره، حامیان و فعالان در حوزه اجرایی، دستگاه‌ها و شرکت‌های برتر در حوزه محیط زیست تقدیر شد.

همچنین پس از اجرای آیین افتتاحیه همایش اقتصاد سبز با تاکید بر مقوله‌های "شهر پایدار، انرژی های پاک و گردشگری پایدار " برگزار شد و سید محمد حسینی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی با موضوع گردشگری پایدار، دکتر امیر انصاری عضو هیات علمی دانشگاه اراک با موضوع اقتصاد سبز و سیاوش آقاخانی مشاور عالی خانه سازمان‌های مردم نهاد استان مرکزی با موضوع انرژی پاک ارائه سخنرانی کردند.

برگزاری نمایشگاه هنرهای تجسمی و صنایع دستی، نمایشگاه دستاوردهای بانوان و نمایشگاه نقاشی طبیعت از بخش های جنبی این جشنواره است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: